Najciekawsze aplikacje na Androida

No Comments Technologie

 

Smartfon z Androidem w Polsce posiada blisko 15 milionów osób. To sporo. Każdy z nich ma dostęp do sklepu Google Play z ponad 1.5 milionami aplikacji. Jak więc zdecydować, które są warte uwagi?

Wiele z aplikacji się dubluje, stąd można znaleźć kilkadziesiąt latarek, lusterka, niedziałające czujniki temperatury, grawitacji, obecności duchów itd. Na szczęście jest wiele aplikacji, które wyróżniają się na tle innych, mniej lub bardziej sensownych aplikacji.

 

NoRoot Firewall

 

Aplikacja, która powinna być obowiązkowa na każdym smartfonie osób, które chronią swoją prywatność. W czasach, kiedy zwykła aplikacja pokroju latarki żąda dostępu do kontaktów, wiadomości i zdjęć, istnieje potrzeba, aby coś z tym zrobić. Z rozwiązaniem przychodzi właśnie NoRoot Firewall, który blokuje dostęp do Internetu każdej aplikacji i w przypadku jej uruchomienia raz zapyta, czy należy jej przydzielić taki dostęp, czy też nie. Aplikacja może gromadzić wszystkie dane użytkownika, ale bez dostępu do Internetu nie wyśle jej nigdzie.

Program, który nie może połączyć się z Internetem nie będzie mieć też reklam.

 

Alarmy (Sleep If U Can)

Nie jest budzikiem, jakich jest bardzo wiele. Jest to budzik, który naprawdę budzi. Wyłączenie alarmu można ustawić na 4 sposoby.

  1. Zwykły przycisk Wyłącz/Drzemka
  2. Zeskanowanie kodu kreskowego produktu, który jest np. w łazience
  3. Potrząsanie smartfonem określoną ilość razy (np. 70)
  4. I rodzinka: rozwiązanie równania matematycznego, o czterech stopniach trudności. W tym czasie alarm można wyciszyć tylko kilka razy,. Jeżeli w tym czasie rozwiązanie nie będzie wpisane, budzik będzie aktywny przez cały czas. Często trzeba wstać i szukać kalkulatora po szufladach

 

Endomondo

Aplikacja społecznościowa, która skupia wszystkich miłośników sportu. Nie ważne, czy biegasz, jeździsz na rowerze, chodzisz a może grasz w tenisa. Aplikacja jest dla każdego. Monitoruje ona aktywność sportową, w tym spalone kalorie i przebyty dystans. Współpracuje ona z większością opasek sportowych, dzięki czemu ma ona bardzo dokładne wyniki.

Wewnątrz aplikacji można uczestniczyć w zawodach (np. kto pierwszy przebiegnie łącznie 100 km w marcu) a także dzielić się swoimi osiągami ze znajomymi.

Aplikacja Odliczanie

Aplikacja w formie widgetu, który ustawia się na ekranach głównych (kartach) telefonu. Jest ona bardzo prosta w swoim działaniu. Po prostu odlicza czas do konkretnego dnia. Jest bardzo przydatna, jeżeli nie ma się głowy do dat. Wystarczy ustawić, by aplikacja odliczała czas do wizyty u lekarza, czy kosmetyczki.

 

Stocard

Większość sklepów oferuje karty lojalnościowe. Niestety w portfelu miejsca nie przybywa, a kart jest coraz więcej. Co można z tym zrobić? Zainstalować aplikację Stocard!

Aplikacja została stworzona po to, aby przechowywać w sobie wszystkie karty lojalnościowe. Wystarczy zeskanować jej kod lub wpisać ręcznie, i przy zakupach wybrać ją z menu i zeskanować. Aplikacja jest bardzo wygodna i intuicyjna. Mając wszystkie karty w jednej aplikacji można być pewnym tego, że nie zapomni się jej wziąć w domu, przecież smartfon wszędzie nosi się ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Startupami nazywamy własne, małe biznesy, które rodzą się z kreatywnych pomysłów i pasji. Większość [...]
Jak wysłać paczkę do Holandii?

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Holandia to jeden z piękniejszych krajów Unii Europejskiej. Oprócz walorów turystycznych przyciąga t[...]
Jak budować wizerunek marki w social media?

Jak budować wizerunek marki w social media?

Social media to obecnie jedna z największych potęg internetowych. Dlatego warto wykorzystać je nie t[...]
Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

        Huawei P8 lite był dla chińskiej marki tym, czym dla LG był [...]
Dlaczego firmy coraz częściej inwestują w bezpieczeństwo?

Dlaczego firmy coraz częściej inwestują w bezpieczeństwo?

Z danych PwC wynika, że w roku 2015 światowe firmy straciły w wyniku ataków hakerskich aż 575 miliar[...]

Najnowsze komentarze