Studia informatyczne

Studia z informatyki odpowiedzią na bezrobocie

No Comments Biznes

Już od lat jednym z najbardziej obleganych kierunków studiów jest informatyka. Studia te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ ich absolwenci bez problemu znajdują pracę na dobrze płatnych stanowiskach. Nie wszyscy jednak tworzą CV tuż po otrzymaniu dyplomu. Niektórzy wybierają niezależność i realizują własne projekty.

Bezrobocie? Nie w tej branży

Młodzi informatycy znajdują pracę zwykle jeszcze podczas studiów, choć niektórzy zamiast dorabiać, wolą zbierać referencje od opiekunów stażów w najbardziej prestiżowych firmach. Pozytywne opinie ze strony pracodawcy niewątpliwie przyspieszą otrzymanie propozycji zatrudnienia na dobrych warunkach tuż po otrzymaniu dyplomu. Nie wszyscy jednak marzą o etacie – niektórzy studenci wybierają staże, by zdobyć kontakty, które mogą później poskutkować szybszym skompletowaniem zespołu do realizacji własnych projektów, na przykład startupów. Wśród studentów raz po raz trafiają się prawdziwi pasjonaci kodu. Jeżeli jesteś jednym z nich, to oznacza, że nie musisz wybierać pomiędzy ambitnym tworzeniem innowacyjnych portali internetowych lub aplikacji mobilnych, bądź wdrażaniem nowych systemów. Możesz też po prostu nadal robić to, co lubisz najbardziej, otrzymując przy tym merytoryczne wsparcie od wykładowców kierunku, jakim jest informatyka. Studia te dają bowiem podstawy do pogłębiania zainteresowań w wielu różnych dziedzinach, np. związanych z kreowaniem wirtualnych przestrzeni.

Pasjonujący kierunek dla hobbystów

Jeśli z błyskiem w oku śledzisz wszystkie nowości na rynku gier, rozważ wybór specjalizacji związanej z ich produkcją. Dzięki niej w przyszłości będziesz mógł całkowicie poświęcić się swojej pasji, a w dodatku nieźle na tym zarabiać. Taka specjalizacja pomaga łączyć studiowanie z realizowaniem hobby i pozwala zamienić czas edukacji w bezpieczny okres testowania nowych rozwiązań informatycznych pod czujnym okiem wykładowców na kierunku informatyka. Studia stanowią bowiem często ostatnią szansę na opanowanie wiedzy ze specjalistycznego obszaru i doszlifowanie umiejętności jeszcze przed wypłynięciem na głęboką wodę, jaką jest wyjście z produktem na rynek.

Innym przykładem przekucia edukacji w hobby jest specjalizacja związana z modelowaniem i animacją 3D. Ułatwia ona znalezienie pracy w agencjach kreatywnych i szeroko rozumianej branży reklamowej, ponieważ tworzenie animacji przyciąga wielu klientów chcących efektownie wyeksponować swój produkt lub logotyp.

Jeżeli nie wiesz jeszcze, którą specjalizację wybrać, nie martw się – po informatyce uzyskasz pracę na zróżnicowanych stanowiskach – od administratora sieciowych systemów komputerowych począwszy, a na analityku i twórcy gier skończywszy. Jedno jest pewne, z tak szerokim spektrum możliwości, trudno obawiać się utraty pracy lub jej długotrwałego poszukiwania, szczególnie w obliczu dynamicznego rozwoju nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Startupami nazywamy własne, małe biznesy, które rodzą się z kreatywnych pomysłów i pasji. Większość [...]
Jak wysłać paczkę do Holandii?

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Holandia to jeden z piękniejszych krajów Unii Europejskiej. Oprócz walorów turystycznych przyciąga t[...]
Jak budować wizerunek marki w social media?

Jak budować wizerunek marki w social media?

Social media to obecnie jedna z największych potęg internetowych. Dlatego warto wykorzystać je nie t[...]
Najciekawsze aplikacje na Androida

Najciekawsze aplikacje na Androida

  Smartfon z Androidem w Polsce posiada blisko 15 milionów osób. To sporo. Każdy z nich ma d[...]
Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

        Huawei P8 lite był dla chińskiej marki tym, czym dla LG był [...]

Najnowsze komentarze