Co umożliwia profesjonalny program do faktur ?

No Comments Technologie

Ręczne wystawianie faktur powoli odchodzi w zapomnienie. Ta tradycyjna metoda wiązała się z papierkową robotą, koniecznością przechowywania wszystkich dokumentów oraz zajmowała dość sporo czasu. Dziś już prawie każde przedsiębiorstwo decyduje się na elektroniczny program do faktur. Jest to duża wygoda – zarówno jeśli chodzi o czas, który trzeba poświęcić na wypełnienie oraz wysłanie faktur, a także przechowywanie i archiwizowanie dokumentów. Program do faktur umożliwia szybszy i wygodniejszy obieg dokumentów do kontrahentów, co wpływa na płynność oraz czas rozliczeń.

 

Skąd można wziąć program do faktur?

 

Liczne programy do faktur dostępne są w internecie. Wybór jest naprawdę duży – są programy płatne oraz darmowe. Można wybierać pomiędzy prostymi wersjami i tymi, które są bardziej rozbudowane. Bez względu na to, na jaki program do faktur przedsiębiorstwo się zdecyduje, z pewnością okaże się on bardzo pomocny. Jeżeli ktoś obawia się o duże koszty związane z korzystaniem z programów do faktur, to niepotrzebnie. Programy do faktur często są bardziej opłacalną metodą rozliczania faktur VAT, niż korzystanie z usług biura rachunkowego. Dostępność programów oraz ich ilość powinny przekonać niejednego przedsiębiorcę.

 

Jakie korzyści płyną z korzystania programu do faktur?

 

Przede wszystkim, korzystanie z programu do faktur pozwoli zaoszczędzić firmie sporo czasu. Dotychczas ręcznie wystawiane faktury VAT były dość pracochłonne. Teraz wystarczy zainstalować program, dzięki któremu wystawianie faktur będzie szybkie, łatwe i przyjemne. Program do faktur jest nieoceniony – zarówno pod względem szybkości pracy, jak i wygody oraz komfortu podczas jego korzystania. Program do faktur pozwala maksymalnie skrócić czas wystawiania faktury. Podczas otwierania nowego dokumentu obok pojawia się lista wcześniej wprowadzonych kontrahentów. Dzięki temu proces wypełniania dokumentów jest bardzo szybki. Gotową fakturę w kilka sekund można wysłać do partnera sprzedaży, co wpływa na płynność przekazywania dokumentów. Elektroniczny program do faktur to również wygoda, jeżeli chodzi o przechowywanie dokumentów. Archiwizacja w formie elektronicznej jest wygodniejsza, niż w formie papierowej.

 

Program do faktur

 

Co można robić dzięki programowi do faktur?

 

Program do faktur służy przede wszystkim do szybkiego i łatwego wystawiania faktur. Dodatkowo, można wystawiać rachunki firmom, które są zwolnione z podatku VAT. W łatwy sposób program do faktur umożliwia katalogowanie kontrahentów, dzięki czemu dane w fakturach wypełnia się za pomocą kilku kliknięć. Dodatkowo, program do faktur umożliwia dodanie również zagranicznych kontrahentów do listy ‘odbiorców’. Program automatycznie umieszcza na fakturze kod jego kraju. Program do faktur pozwala nie tylko szybko wypełnić i wysłać fakturę, ale również umożliwia sprawne sprawdzenie faktur, które jeszcze nie zostały wyrównane. Oczywiście można również przypisać konkretne produkty do określonej kategorii, co umożliwia szybkie odnalezienie danego produkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Najciekawsze aplikacje na Androida

Najciekawsze aplikacje na Androida

  Smartfon z Androidem w Polsce posiada blisko 15 milionów osób. To sporo. Każdy z nich ma d[...]
Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

        Huawei P8 lite był dla chińskiej marki tym, czym dla LG był [...]
Dlaczego firmy coraz częściej inwestują w bezpieczeństwo?

Dlaczego firmy coraz częściej inwestują w bezpieczeństwo?

Z danych PwC wynika, że w roku 2015 światowe firmy straciły w wyniku ataków hakerskich aż 575 miliar[...]
Narzędzie, które ułatwiają Ci pracę w domu

Narzędzie, które ułatwiają Ci pracę w domu

Nie jest żadnym odkryciem, że w gospodarstwie domowych narzędzia są potrzebne. Gwoździe, śruby, wkrę[...]
Czym jest karta kredytowa

Czym jest karta kredytowa

    Każdy z nas używa kart płatniczych na co dzień. Wiele też osób utożsamia karty p[...]

Najnowsze komentarze