Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

No Comments Biznes

 

Prowadząc własną firmę, jesteśmy zmuszeniu do gromadzenia rachunków, wystawiania i przyjmowania faktur i rozliczania się z urzędem skarbowym. Co robić, jeżeli z wykształcenia nie jesteśmy ekonomistami i zawiłe prawa podatkowe przerastają nasze możliwości? Pozostaje skorzystać z biuro rachunkowego.

 

Dwa metry kwadratowe, a jednak biuro

Biuro biuru nierówne. Można wybrać duże biuro rachunkowe, być obsługiwanym jako kolejny klient i czasami czekać na swoje raporty miesięczne czy kwartalne. Można również wybrać biuro rachunkowe, które prowadzi jedna osoba na własnej działalności gospodarczej. To z pewnością problemowo zbliży właścicieli, co może przełożyć się na jakość i szybkość obsługi. Przy wyborze biura rachunkowego kierujmy się własnymi interesami. Wiadomo, że chcemy zostać obsłużeni rzetelnie i kompetentnie, a przede wszystkim szybko. Dlatego warto spytać jakich programów dla biur rachunkowych wykorzystuje nasza czy nasz księgowy. Dobry program dla biura rachunkowego powinien mieć możliwość obsługi kilku podmiotów gospodarczych. Umożliwiać rozliczania się z urzędem skarbowym przy pomocy Księgi przychodów i rozchodów lub zryczałtowanym podatkiem dochodowym i rejestru VAT. Do tego wszystkiego powinniśmy sprawdzić, czy jest możliwość ewidencji przebiegu pojazdu, jeżeli poruszamy się samochodem służbowym czyli kupionym na firmę. Dobre programy dla biur rachunkowych mają możliwość dokupywania odpowiednich modułów w zależności co klient sobie zażyczy lub w jaki sposób chce być rozliczany z fiskusem. Niezbędnym narzędziem jest wysyłanie PIT-ów przy pomocy systemy e-Deklaracji. Ułatwia to pracę nam jako właściciela firmy, który musi się rozliczać z urzędem skarbowym jak również prace księgowej.

entspannte mitarbeiterin im bro sttzt sich auf aktenordner

 

Mały a może więcej

Małe biura rachunkowe opierają swoją pracę o wiedzę osób, które je prowadzą i proste programy dla biur rachunkowych. Obecnie proste programy zapewniają odpowiednie moduły, wystarczające aby powierzyć finanse małemu biurowi rachunkowemu. Jeżeli sami zatrudniamy kilku pracowników, dobry program dla biura rachunkowego ma możliwość wystawiania PIT-37, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym. Już bardziej zaawansowane mają możliwość zarządzaniem gospodarką magazynową jak również ewidencją faktur wychodzących i wchodzących. Wybierając biuro rachunkowe kierujmy się własnym interesem, określmy czego oczekujemy i jaki program jest wykorzystywany do prowadzenia naszych finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Startupami nazywamy własne, małe biznesy, które rodzą się z kreatywnych pomysłów i pasji. Większość [...]
Jak wysłać paczkę do Holandii?

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Holandia to jeden z piękniejszych krajów Unii Europejskiej. Oprócz walorów turystycznych przyciąga t[...]
Jak budować wizerunek marki w social media?

Jak budować wizerunek marki w social media?

Social media to obecnie jedna z największych potęg internetowych. Dlatego warto wykorzystać je nie t[...]
Najciekawsze aplikacje na Androida

Najciekawsze aplikacje na Androida

  Smartfon z Androidem w Polsce posiada blisko 15 milionów osób. To sporo. Każdy z nich ma d[...]
Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

        Huawei P8 lite był dla chińskiej marki tym, czym dla LG był [...]

Najnowsze komentarze