Terminal płatniczy

Zalety terminali POS

No Comments Technologie

Coraz więcej punktów handlowo-usługowych posiada na wyposażeniu terminale POS. Te niewielkie urządzenia służące do obsługi kart płatniczych zyskują na popularności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Klienci coraz chętniej korzystają z kart płatniczych, sprzedawcy muszą więc podążać za ich oczekiwaniami. Ponadto terminale POS posiadają wiele zalet.

Obsługa zakupu z wykorzystaniem terminala POS to przede wszystkim rozwiązanie przyjazne dla klienta. Dzięki karcie płatniczej nie ma konieczności noszenia całego portfela i wyszukiwania poukrywanych w jego zakamarkach pieniędzy czy przeliczania „drobnych”. To sprawia, że cały proces zakupowy przebiega znacznie sprawniej oraz przyjemniej. Ale to nie jedyne zalety z wykorzystania terminala do kart płatniczych.

Bezpieczeństwo

Niezwykle istotny jest fakt, że dokonanie płatności z wykorzystaniem terminala POS jest bezpieczne. Przy każdej transakcji terminal za pomocą systemu łączy się z bankiem w celu jej autoryzacji. W przypadku jakiejkolwiek przeszkody, jaką może stanowić na przykład brak środków na koncie, transakcja zostaje odrzucona. Mimo braku fizycznego otrzymania gotówki sprzedawca ma więc pewność, że otrzyma zapłatę za wydany towar czy zrealizowaną usługę. Również interes klienta zostaje zabezpieczony, otrzymuje on bowiem potwierdzenie, jaka ilość środków z konta została pobrana, ze wskazaniem dokładnej daty oraz danych sprzedawcy.

Szybkość transakcji

Kolejną istotną zaletą jest szybkość dokonania transakcji. Zazwyczaj płatność trwa kilka minut. Wystarczy za pomocą terminala POS zeskanować kartę, wprowadzić PIN, zatwierdzić transakcję oraz poczekać na wydruk potwierdzenia. Możliwe wydłużenie czasu wynikają z problemem z nawiązaniem połączenia z bankiem i są stosunkowo rzadkie. To znaczne ułatwienie w porównaniu z tradycyjną metodą płacenia gotówką i często czasochłonnym wyliczeniem należności przez kupującego.

Usługi dodatkowe

Terminale POS oprócz usługi standardowej, czyli akceptacji transakcji z wykorzystaniem karty płatniczej mogą realizować usługi dodatkowe. Do obecnie najpopularniejszych należy możliwość realizacji transakcji metodą zbliżeniową, bez konieczności podania PINu do kwoty 50 zł. Ponadto z pomocą terminala można doładować telefon, oferta ta dotyczy wszystkich operatorów komórkowych. Kolejną ważną usługą dodatkową, jaką oferują terminale POS jest możliwość wypłaty pieniędzy. Jest to usługa o tyle ważna, że pobranie gotówki z wykorzystaniem terminala jest dla klienta formą bezpieczniejszą niż przy użyciu bankomatu.

Wzrost przychodów

Podążanie za potrzebami klientów, zapewnienie bezpieczeństwa transakcji, wzrost szybkości zakupów, a także oferowane usługi dodatkowe to zalety, które przekładają się na wzrost atrakcyjności danego punktu usługowego czy handlowego. Wzrost atrakcyjności, a więc również wzrost konkurencyjności. A w finalnym efekcie, najważniejszym z punktu widzenia sprzedawcy, również na wzrost przychodów. Sprzedawca oprócz klientów wybierających tradycyjną, gotówkową, formę zapłaty zyska również zwolenników zawierania transakcji bezgotówkowych z wykorzystaniem kart płatniczych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Uruchamiasz startup - czy musisz mieć dyplom MBA?

Startupami nazywamy własne, małe biznesy, które rodzą się z kreatywnych pomysłów i pasji. Większość [...]
Jak wysłać paczkę do Holandii?

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Holandia to jeden z piękniejszych krajów Unii Europejskiej. Oprócz walorów turystycznych przyciąga t[...]
Jak budować wizerunek marki w social media?

Jak budować wizerunek marki w social media?

Social media to obecnie jedna z największych potęg internetowych. Dlatego warto wykorzystać je nie t[...]
Najciekawsze aplikacje na Androida

Najciekawsze aplikacje na Androida

  Smartfon z Androidem w Polsce posiada blisko 15 milionów osób. To sporo. Każdy z nich ma d[...]
Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

Powrót do przeszłości - krótka recenzja Huawei P8 Lite

        Huawei P8 lite był dla chińskiej marki tym, czym dla LG był [...]

Najnowsze komentarze