Pytanie Rozwiązane

Akt rozwodu gdzie odebrać

Ocena: 5/5

Wyrok rozwodowy jest przechowywany w sądzie, który orzekał o rozwodzie. Z reguły sąd sam nie doręcza takiego wyroku. Dlatego, żeby go uzyskać należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek i dokonać odpowiednich opłat. Wniosek o wydanie takiego wyroku można złożyć w zasadzie w dowolnym czasie po uzyskaniu rozwodu.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Akt rozwodu gdzie odebrać”…

Do czego potrzebny jest odpis wyroku rozwodowego

Do czego jest mi potrzebny odpis wyroku rozwodowego? Przede wszystkim jest on podstawą do zmiany nazwiska jeśli chcesz powrócić do nazwiska panieńskiego. … Odpis wyroku rozwodowego ze stwierdzeniem prawomocności może być wykorzystany również w innych postępowaniach, np.

Odpis wyroku rozwodowego ile się czeka

Sąd od momentu przyjęcia wniosku o odpis aktu rozwodowego ma maksymalnie 14 dni roboczych na wydanie odpisu wyroku rozwodowego. Warto dodać jednak, że uzyskanie odpisu wyroku rozwodowego nie jest niestety możliwe, jeśli jedna ze stron złożyła apelację do wyroku.

Wniosek o odpis wyroku rozwodowego opłata

Od 21 sierpnia 2019 r. obowiązują jednak nowe opłaty za uzyskanie odpisu wyroku z sądu. Wprowadzono stawkę w kwocie 20 zł w miejsce dotychczasowych 6 zł, przy czym równocześnie zmieniono zasadę pobierania opłaty. Opłata w kwocie 6 zł pobierana była za każdą rozpoczętą stronę dokumentu.