Pytanie Rozwiązane

Amoksiklav jak długo stosować

Ocena: 5/5

Jak długo przyjmować antybiotyk Amoksiklav? Czas leczenia nie powinien przekraczać 2 tygodni. Należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego i stosować lek aż do zażycia wszystkich dawek, nawet jeśli objawy ustąpią.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Amoksiklav jak długo stosować”…

Amoksiklav co to za lek

Amoksiklav to antybiotyk wydawany na receptę. Stosuje się go w przypadkach zakażeń bakteryjnych, najczęściej w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, ucha, zatok, dróg moczowych, skóry, tkanek, kości i stawów.

amoksiklav 875+125 dawkowanie

Doustnie. Dawkę należy uzależnić od ciężkości i umiejscowienia zakażenia, wieku i masy ciała pacjenta, czynności nerek oraz od wrażliwości drobnoustroju na leki przeciwbakteryjne. Dorośli i dzieci ≥40 kg: 875 mg + 125 mg 2 razy na dobę; w zakażeniach o ciężkim przebiegu 3 razy na dobę.

amoksiklav 400mg+57mg dawkowanie dla dziecka

Lekarz udzieli informacji, ile leku należy podawać dziecku. Zwykle stosowana dawka: od (25 mg + 3,6 mg) do (45 mg + 6,4 mg) na każdy kilogram masy ciała na dobę, podawana w dwóch dawkach podzielonych. Większa dawka: do (70 mg + 10 mg) na każdy kilogram masy ciała na dobę, podawana w dwóch dawkach podzielonych.