Pytanie Rozwiązane

Amoniak spożywczy gdzie kupić

Ocena: 5/5

Obecnie jest wiele miejsc, gdzie można kupić amoniak. Możesz poszukać go w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych (raczej większych – jak supermarkety czy hipermarkety). Na pewno znajdziesz go w działach z wyrobami cukierniczymi i półproduktami do wypieków we wszystkich większych sieciowych sklepach spożywczych.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Amoniak spożywczy gdzie kupić”…

Amoniak spożywczy Czym zastąpić

Należą do nich między innymi: kefir, maślanka, śmietana, ocet, sok z cytrusów, miód, ciemny cukier, melasa, kakao niealkalizowane czy jabłka.

Jak zrobić amoniak

Amoniak na skalę przemysłową otrzymuje się katalitycznie w reakcji wysokociśnieniowejazotu z wodorem wobec katalizatorów żelazowych (metoda Habera). Na skalę laboratoryjnądo otrzymywania b. czystego amoniaku można wykorzystać reakcję amidków alkalicznychz wodą.

Amoniak gdzie kupić

Pomimo mocno chemicznej nazwy najłatwiej będzie go znaleźć po prostu w sklepach spożywczych na działach z produktami do pieczenia. Warto szukać go w okolicy produktów takich jak: cukier, mąka, proszek do pieczenia, czy gotowe ciasta.

Gdzie kupić amoniak w płynie

Najczęściej jest dostępny w marketach budowlanych na przykład mrówka czy obi. Można go także dostać w sklepach z chemią gospodarczą, gdyż amoniak wykorzystuje się także do porządków domowych.