Pytanie Rozwiązane

Antybiotyk na zęba jaki

Ocena: 5/5

Jaki antybiotyk na ból zęba stosować? Odpowiedź jest krótka: żaden! Na ból, który jest spowodowany ogniskiem próchniczym, doraźnie mogą pomóc Ci dostępne bez recepty niesterydowe leki przeciwzapalne. Zawierają one zwykle popularny paracetamol lub ibuprofen.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Antybiotyk na zęba jaki”…

Jaki antybiotyk na ząb z ropą

Jeśli jednak problem jest bardzo zaawansowany, pojawia się gorączka i inne objawy grypopodobne, zaleca się wdrożenie antybiotyku na ropę w dziąśle czyli terapii penicyliną, klindamycyną, azytromycyną lub amoksycyliną.

Zapalenie okostnej zęba jaki antybiotyk

Najczęściej wybieranym antybiotykiem przez lekarzy i dentystów jest klindamycyna, ze względu na dobrą przenikalność tego leku do kości. W przypadku występowania opuchlizny i ostrego stanu zapalnego zalecane jest również przykładanie w bolące miejsce zimnych okładów.

Antybiotyk na ból zęba Dalacin

Dalacin C to lek stosowany m.in. w otolaryngologii, dermatologii i stomatologii w chorobach zakaźnych, pasożytniczych i płuc. Preparat stosuje się do leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na klindamycynę. Dalacin C ma działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze.