Pytanie Rozwiązane

Aparat ortodontyczny jak długo

Ocena: 5/5

Przyjmuje się, że czas leczenia ortodontycznego trwa od 12 do 18 miesięcy. Jest to dość długo, ale zwróć uwagę na to, że zęby przemieszczają się bardzo powoli. To naprawdę musi potrwać. Indywidualny czas noszenia aparatu ortodontycznego jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Aparat ortodontyczny jak długo”…

Ile kosztuje aparat ortodontyczny

Średni koszt aparatu standardowego (metalowego) mieści się w granicach 1500–1700 zł za jeden łuk, natomiast za ceramiczne lub kryształowe zamki należy zapłacić 2000–3000 zł. Cena jednego łuku niewidocznego aparatu lingwalnego przekracza 6000 zł. Do ceny aparatu należy doliczyć 100–300 zł za każdą wizytę kontrolną.

Ile nosi się aparat retencyjny

To, jak długo pacjent będzie użytkował aparat retencyjny, zależy od decyzji ortodonty. Przyjmuje się, że minimalny okres użycia retainera powinien trwać dwa razy dłużej niż aparatu ortodontycznego. Pacjenci, którzy nosili aparaty stałe przez 2 lata, powinni przygotować się na co najmniej 4 lata retencji.

Zbyt długie noszenie aparatu ortodontycznego

Na pytanie, czy zbyt długie noszenie aparatu na zębach jest szkodliwe, Buzzato odpowiada, że niekoniecznie. Jednak aparat nazębny utrudnia dbanie o higienę jamy ustnej, co może doprowadzić do odwapnienia kości.