Pytanie Rozwiązane

Carrefour czyj to sklep

Ocena: 5/5

Carrefour (wym. francuska /kaʁfuʁ/, wym. polska /karˈfur/) – francuska spółka akcyjna, posiadająca sieć hipermarketów i supermarketów, powstała we Francji w 1960 roku. Pierwszy supermarket należący do rodzin Marcela Fourniera i Louisa Defforeya otwarto w Annecy we Francji w 1960 roku.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Carrefour czyj to sklep”…

Auchan czyj to sklep

Auchan SA (fr. homofon Hauts Champs [oˈʃɑ̃] – nazwa dzielnicy w mieście Roubaix) – sieć hipermarketów powstała we Francji. Działalność prowadzi w kilku krajach Europy i w Azji. Pierwszy hipermarket uruchomił w roku 1961 Gérard Mulliez w dzielnicy, od której sieć wzięła swoją nazwę.

Kaufland czyj to sklep

Kaufland to niemiecka sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Jest jedną z sieci należących do niemieckiej grupy Schwarz, do której należy także sieć sklepów Lidl.

Biedronka czyj to sklep

Biedronka – sieć sklepów należąca do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska (JMP), której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.

Carrefour wycofuje się z Polski

Carrefour nie wycofuje się z Polski z powodu strat. … rentowności, a polska sieć Dino pomimo niemałych inwestycji przekracza 6 proc. (dane za 2020 rok). Jednak przyszłość francuskiej sieci nie wygląda na naszym rynku najlepiej.

Carrefour w Polsce

Carrefour rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1997 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów w 6 formatach. Są to: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.