Pytanie Rozwiązane

Chlor do basenu po jakim czasie można się kąpać

Ocena: 5/5

Zalecamy aby po dodaniu dużej dawki chloru odczekać kilka godzin zanim wejdziemy do basenu. Stąd najlepszą porą do przeprowadzenia wszystkich czynności przy basenie jest wieczór – po skończonej kąpieli.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Chlor do basenu po jakim czasie można się kąpać”…

Po jakim czasie ulatnia się chlor z wody

Chlor zawarty w wodzie basenowej z czasem się ulatnia. Jeśli mamy ten czas, możemy poczekać tydzień lub dłużej i chloru w basenie pozbędziemy się w sposób naturalny.

Ile chloru do basenu na 1000 litrów wody

Zawartość chloru w basenie powinna wynosić około 0,3 mg do 0,6 mg na 1 litr wody basenowej. Maksymalna zawartość chloru natomiast nie powinna przekraczać wartości 1 mg na 1 litr wody.

Jak często dawać chlor do basenu

Jedna tabletka chemii do basenu wystarcza na dezynfekcję ok 2m3 wody. W Twoim basenie, np. w pływaku/ podajniku do chemii basenowej czy w pompie – chlor powinien być obecny cały czas. Uzupełniaj tabletki co kilka dni.

Jak obniżyć poziom chloru w basenie ogrodowym

Obniżenie poziomu chloru jest możliwe na kilka sposobów. Pierwszy sposób to silne napowietrzenie wody – np. poprzez jej rozchlapywanie, intensywne falowanie. Napowietrzanie wody basenowej spowoduje szybsze uwalnianie się i redukcję chloru.

Chlor Szok jak stosować

Odpowiednią dawkę preparatu GAMIX Chlor Szok należy rozpuścić w wodzie i wlać bezpośrednio do basenu. Przestrzegamy przed wsypaniem granulatu do basenu – może to odbarwić wykładzinę w basenie. Chlorowanie szokowe można wykonywać regularnie nawet jeśli z wodą nie ma większych problemów.

Za dużo chloru w basenie ogrodowym

Wysoki poziom chloru w wodzie prowadzi do podrażnienia skóry i oczu, korozji elementów metalowych i przebarwień folii. Natomiast za niski poziom chloru w wodzie sprzyja rozwojowi bakterii, mikroorganizmów, glonów i wirusów, wodą staje się mętna, a ściany i dno basenu są śliskie.