Pytanie Rozwiązane

Chomik dla dziecka w jakim wieku

Ocena: 5/5

Wymaga niewielkiej klatki z wąsko rozstawionymi prętami, jak również kołowrotka, spiżarni i możliwości schowania się w ciągu dnia w domku. Bardzo szybki, ale też delikatny więc nie nadaje się do oswajania dla dzieci młodszych niż 7 lat. Takiego chomika lepiej trzymać tylko dla obserwacji.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Chomik dla dziecka w jakim wieku”…

Chomik dla dziecka jaką rasa

Szczególnie polecanym gryzoniem dla dzieci jest chomik syryjski. Wybór takiego towarzysza dla młodej osoby może okazać się dobrym pomysłem. Opieka nad zwierzątkiem pomoże mu wykształcić wiele pozytywnych wartości. Gryzoń jest też tani w utrzymaniu oraz nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji.

Chomik dżungarski dla dziecka

To chomiki przyjazne dla dzieci, ponieważ cechują się wesołym oraz stabilnym charakterem oraz są skłonne do zabaw. Łatwo też je oswoić oraz uznawane są za inteligentne. … Chomik Dżungarski – osiąga on wielkość od 9-10 cm.

Chomik dżungarski charakter

Chomik dżungarski nie zapada w sen zimowy, za to zmienia kolor futerka na biały. Chomik dżungarski to gryzoń chętnie wybierany na domowego pupila, jest sympatyczny i towarzyski, w jednej klatce może mieszkać kilka chomików. Chomik dżungarski to zwierzątko bardzo ruchliwe i niezwykle ciekawskie.

Chomik syryjski czy dżungarski dla dziecka

Do domów w których są dzieci szczególnie polecane są chomiki syryjskie, ale dżungarskie też będą odpowiednie. Syryjskie zdecydowanie łatwiej jest oswoić, a rozmiarowo są większe niż pozostałe rasy, więc łatwiej jest je chwycić małym rączkom.