Pytanie Rozwiązane

Chrypka u 8 miesięcznego dziecka

Ocena: 5/5

Przyczyny chrypki u niemowląt. Powszechną przyczyną wystąpienia chrypki u niemowlaka jest długotrwały, intensywny płacz wywołany na przykład kolką. Zbyt długi – może spowodować obrzęk strun głosowych oraz chrypkę. Większość dzieci wyrasta z płaczliwości – wówczas głos wraca do normy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Chrypka u 8 miesięcznego dziecka”…

Chrypka u niemowlaka a ząbkowanie

U niektórych niemowląt chrypka pojawia się podczas ząbkowania, jednak zwykle nie jest jej przyczyną. Jeśli inne objawy chorobowe nie występują, a maluch sporo płacze i krzyczy, możliwe, że chrypka jest efektem podrażnienia strun głosowych. Jeśli jednak utrzymuje się kilka dni, przyczyny należy szukać gdzieś indziej.

Chrypka u niemowlaka co podać

Przy chrypce można jednak podać maluszkowi trochę przegotowanej wody. Niemowlak powinien przebywać w dobrze wywietrzonym i odpowiednio nawilżonym pomieszczeniu, co pomoże odpowiednio funkcjonować drogom oddechowym. Jeśli maluszek skończył już pół roku, oprócz wody możemy podać mu także napar z siemienia lnianego.

Chrypka u niemowlaka kiedy do lekarza

Trzeba pamiętać, że jeśli chrypce u dziecka towarzyszy duszność, świszczący oddech lub inne niepokojące objawy, należy pilnie skontaktować się z lekarzem. Chrypkę w przebiegu infekcji układu oddechowego o miernym nasileniu objawów zwłaszcza u starszych dzieci można leczyć w domu.

Chrypka u rocznego dziecka bez innych objawów

Może wynikać z nadwyrężenia strun głosowych, być oznaką zbliżającej się infekcji, ale również stanowić objaw problemów i stresu. Krótkotrwała i ustępująca chrypka u dziecka bez innych objawów na ogół nie jest powodem do niepokoju. Jednak warto wiedzieć, kiedy zaburzenia głosu należy skonsultować z lekarzem.

Chrypka u niemowlaka od płaczu

Najbardziej prozaiczną przyczyną może być długi płacz dziecka, podczas którego struny głosowo są mocno obciążone, może dojść do ich obrzęku. Po dłuższym płaczu może pojawić się nie tylko chrypka u niemowlaka, ale również ból gardła, barwa głosu także ulega zmianie.