Pytanie Rozwiązane

Czas w jakim światło słoneczne dociera do ziemi

Ocena: 5/5

Odległość Ziemi od Słońca zmienia się podczas ruchu orbitalnego Ziemi, która osiąga peryhelium w styczniu i aphelium w lipcu. Jej średnia długość to około 150 mln km, 1 jednostka astronomiczna. Tę średnią odległość światło pokonuje w ciągu około 8 minut i 19 sekund.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czas w jakim światło słoneczne dociera do ziemi”…

Ile leci światło z Marsa na Ziemię

Prawdziwie wolne oblicze prędkości światła ukazuje jednak prędkość, jaką pokonuje ono w podróży między Ziemią a Marsem. Aby dotrzeć na najbliższą planetę, odległą od Ziemi o 54,6 mln kilometrów, światło potrzebuje całych 3 minut i 2 sekund.

Temperatura Słońca

Powierzchnia Słońca – fotosfera, ta część gwiazdy, która świeci – ma prawie 5,8 tys. Kelwinów (około 5,5 tys. stopni C). Kiedy zaczynamy się oddalać od powierzchni Słońca, temperatura atmosfery rzeczywiście grzecznie spada.

Ile czasu potrzebuje światło słoneczne aby dotrzeć do merkury

Czas więc w jakim pokonuje światło tą odległość wynosi 8 minut.

Odległość do Marsa

Księżyc jest satelitą Ziemi, poruszającym się po jej orbicie. Mars jest odległą planetą. Nawet porównanie odległości Księżyca do Ziemi (ponad 384 000 km) i Marsa do Ziemi (średnio 225 milionów km, ale może to być nawet ponad 400 milionów km) jednoznacznie wskazuje inny rząd wielkości.

Jak długo biegnie światło z Ziemi do Księżyca

Po powierzchni Ziemi światło krąży z prędkością 7,5 orbity na sekundę. Z kolei światło odbijające się od Ziemi i Księżyca trasę 384 400 km pokonuje w 1,255 sekundy.