Pytanie Rozwiązane

Czemu nie moge schudnac

Ocena: 5/5

Problemy hormonalne mogą być przyczyną nieskutecznego odchudzania. Jeśli tyjesz, choć nie zmieniłaś nawyków żywieniowych, może przyczyną jest niedoczynność tarczycy. Lekarz pierwszego kontaktu skieruje cię na badanie poziomu hormonów tarczycy, a gdy będzie to konieczne, także do endokrynologa.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czemu nie moge schudnac”…

Dlaczego nie mogę schudnąć mimo diety i ćwiczeń

Najczęstszą przyczyną trudności w odchudzaniu jest niedoczynność tarczycy, ponieważ to hormony tarczycy właśnie w głównej mierze odpowiadają za metabolizm składników pokarmowych, a przede wszystkim mają znaczenie w samym tempie przemiany materii.

Nie mogę schudnąć na redukcji

Ponadto, jeśli chodzisz głodny, rośnie poziom kortyzolu (hormonu stresu), który bardzo utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej. Utrudnia również zasypianie. Jeśli nie śpisz, chodzisz zmęczony, a Twój organizm nie ma siły spalać tłuszczu. Żeby chudnąć – trzeba jeść.

Nie mogę schudnąć mimo deficytu

W przypadku gdy pomimo stosowania deficytu kalorycznego, prawidłowego odmierzania swoich porcji i unikania podjadania, nadal obserwujemy zastój wagi, to należy zwrócić się do lekarza o pomoc. Stosunkowo często proponowane jest wykonanie badań diagnostycznych w kierunku chorób tarczycy, insulinooporności i cukrzycy.