Pytanie Rozwiązane

Czy ananas jest zdrowy

Ocena: 5/5

Ananas to słodki tropikalny owoc, który wzbogaca smak wielu potraw. To także bogactwo witaminy C, potasu, magnezu i antyoksydantów. Zawiera bardzo mało kalorii (50kcal/100 g), usuwa wodę z organizmu i poprawia trawienie, ale to jeszcze nie koniec!

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy ananas jest zdrowy”…

Jak jeść ananasa żeby schudnąć

Osoby odchudzające się powinny spożywać świeże ananasy, ponieważ: Zawierają mało kalorii (100g=56 kcal). Dodatkowo są bogate w liczne witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Nie zawierają tłuszczy ani cholesterolu, za to dostarczają dużo błonnika.

Ananas przeciwwskazania

Ze względu na zawartość bromelainy powinny się go jednak wystrzegać osoby przyjmujące antybiotyki oraz leki rozrzedzające krew. Jako napój kwaśny może również powodować u niektórych ludzi zaostrzenie przebiegu choroby refluksowej.

Ananas szkodliwy

Niektórzy sugerują, że niedojrzały ananas i sok z jego liści są szkodliwe dla kobiet w ciąży i mogą przyspieszyć poród, a nawet wywołać poronienie. Wszystko przez bromelainę, która podobno nadmiernie stymuluje szyjkę macicy.

Ananas właściwości dla mężczyzn

Rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawa krążenia przekładają się bezpośrednio na poprawę potencji i stymulują popęd płciowy. Ponadto, ananas zawiera bromelainę, która wykazuje pozytywny wpływ na poprawę erekcji.

Jedzenie ananasa przed stosunkiem

Ananas jest bogatym źródłem witamin – głównie z grupy B, ale również A i C oraz minerałów, które przyczyniają się do poprawy krążenia krwi. Rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawa krążenia przekładają się bezpośrednio na poprawę potencji i stymulują popęd płciowy.