Pytanie Rozwiązane

Czy ataki paniki są groźne

Ocena: 5/5

Co ważne, w przypadku objawów ataku paniki, należy jak najszybciej szukać pomocy lekarskiej. Sam atak jest raczej niegroźny, ale może być ciężko sobie z nim samemu poradzić. Po drugie, objawy napadu paniki przypominają symptomy innych, groźnych zdarzeń, na przykład ataku serca.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy ataki paniki są groźne”…

Samopoczucie po ataku paniki

Osoba chora odczuwa ucisk w klatce piersiowej, szum w uszach, zawroty głowy. Ma problemy z oddychaniem i silnie się poci. Jej umysł często traci kontakt z rzeczywistością – pojawia się uczucie odrealnienia i osamotnienia.

Jak wygląda atak paniki

Jak wygląda atak paniki? Atak paniki pojawia się z zaskoczenia i szybko osiąga trwające kilka minut apogeum. Towarzyszą mu często objawy somatyczne, takie jak wzrost ciśnienia krwi, ucisk w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, kołatanie serca, zawroty głowy i pocenie się.

Zmęczenie po ataku paniki

Otóż osoby, które często miewają ataki paniki lub odczuwają nieustannie lęk czy napięcie, mogą nie być w stanie zrelaksować się w czasie wolnym (nawet gdy mają go dużo). Ostatecznie mogą one skarżyć się na przewlekłe uczucie zmęczenia.