Pytanie Rozwiązane

Czy bigos jest zdrowy

Ocena: 5/5

Jeśli zdecydujemy się ugotować bigos na bazie świeżej białej kapusty, nasza potrawa również będzie bogata w cenne dla naszego zdrowia składniki odżywcze. Podobnie jak kiszona, kapusta biała zawiera duże ilości witaminy C, jest bogata w błonnik, potas, wapń, żelazo i kwas foliowy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy bigos jest zdrowy”…

Czy bigos jest ciężkostrawny

Bigos – ten tradycyjny, staropolski, domowy – to potrawa z kapusty kiszonej, z dodatkiem mięsa, grzybów, śliwek i przypraw. Powszechnie uważa się, że bigos jest ciężkostrawny, ale ten wegetariański wcale nie musi taki być.

Ile kalorii ma bigos domowy

Tradycyjny bigos jest potrawą dość kaloryczną. Wszystko przez zawartość tłustego mięsa. Bigos z boczkiem w 100g ma 119 kalorii, 9,9 g tłuszczu, 18 mg cholesterolu. Często zajadamy go z kawałkiem białego pieczywa, co sprawia, że danie to jest jeszcze bardziej kaloryczne.

Ile kcal ma bigos z mięsem

Tradycyjny bigos przyrządzony z kapusty kiszonej, mięsa wieprzowego i wołowego, kiełbasy myśliwskiej, suszonych grzybów, cebuli i koncentratu pomidorowego dostarcza w jednej porcji o wadze 200 g ok. 225 kcal.

Ile kalorii ma bigos bez mięsa

Wszystko przez zawartość tłustego mięsa. Bigos z boczkiem w 100g ma 119 kalorii, 9,9 g tłuszczu, 18 mg cholesterolu. Często zajadamy go z kawałkiem białego pieczywa, co sprawia, że danie to jest jeszcze bardziej kaloryczne. bigos wegetariański jest mniej kaloryczny – 100 g dostarcza 80 kcal i 6 g tłuszczu.