Pytanie Rozwiązane

Czy ceny aut uzywanych spadną?

Ocena: 5/5

„Według naszych danych w listopadzie 2021 samochody używane w Polsce kosztowały średnio o 22,5 proc. więcej w porównaniu do listopada roku 2020 i o blisko 32 proc. więcej w porównaniu do listopada 2019 r.” – wyjaśnia Jakub Wojtakajtis.

Czy samochody uzywane drożeją w 2022?

To, co się dzieje na rynku samochodów, przebija inflację 22 lutego 2022, 11:08. Średnia wartość ceny młodych samochodów używanych w Polsce wynosi obecnie 109 tys.

Dlaczego ceny samochodów rosną?

wysoka inflacja, w tym szczególnie wzrost cen surowców, paliw, kursy walutowe. Wszystkie te czynniki przekładają się na wzrost cen samochodów.

Czy ceny samochodów używanych rosną?

Ceny rzeczywiście wzrosły – to fakt, do tej pory praktycznie bez precedensu. W porównaniu z cenami z lutego 2021 r. podrożała większość samochodów, mimo że są starsze o rok, rozpatrując auta w tym samym wieku, wzrost cen jest wyraźny i dotyczy całego rynku.

Czy teraz jest dobry czas na zakup samochodu?

Według analiz AAA AUTO, największego dealera aut używanych w Europie Środkowo-Wschodniej, tegoroczne lato może być optymalnym miesiącem na zakup auta używanego. Po turbulencjach na rynku samochodów używanych związanych z pandemią koronawirusa, nastąpił okres stabilizacji cen.

Kiedy najlepiej kupić używane auto?

Dobrym okresem na zakup auta jest koniec lub początku roku. Solidną zniżkę można otrzymać również w momencie, kiedy na rynek wchodzi nowa generacja danego modelu. W takich sytuacjach salony wyprzedają starsze odpowiedniki.

Jakie auto kupic w 2022?

  • Nowy Citroën C5 X – producent ujawnia wersje i ceny.
  • Dacia Jogger – najtańsze siedmiomiejscowe auto Europy. …
  • 2022 Honda Civic Type-R. …
  • Mazda MX-5 2022 – jeszcze lepsza w zakrętach.
  • Nowy Opel Astra. …
  • Nowy Opel Astra Sports Tourer w sprzedaży w 2022 roku.
  • Nowe Suzuki S-Cross. …
  • Nowa Škoda Karoq – jest na pewno przestronna.

Czy warto teraz kupić samochód używany 2022?

Z kwartału na kwartał jest po prostu coraz gorzej na rynku pojazdów używanych. Lepiej się śpieszyć, jeżeli ktoś ma w planach wymianę auta w 2022 roku. Bo z każdym miesiącem będzie po prostu coraz drożej, a na koniec roku już będzie to na pewno kilkaset złotych.

Czy nowe samochody drożeją?

Drożeją nie tylko samochody nowe, bo ceny aut używanych, zwłaszcza prawie nowych, są dziś aż o 22 proc. wyższe w porównaniu do stycznia 2021 roku, a w porównaniu do 2020 roku jest to wzrost nawet o 39 proc.

Kiedy stanieją samochody?

Dlatego – jeśli chcesz nowy samochód z silnikiem spalinowym – nie ma na co czekać. Wyjście z kryzysu dostaw przewidujemy ok. 2023 roku, najwcześniej pod koniec 2022.

Dodaj komentarz