Pytanie Rozwiązane

Czy coaching to przyszłość na rynku pracy?

Ocena: 5/5

Duże zarobki przy nienormowanym czasie pracy to tylko jedna z zalet wymienianych przez osoby, które wybierają coaching. Studia podyplomowe na tym kierunku cieszą się zainteresowaniem ekspertów z różnych dziedzin, którzy chcą nauczyć się konstruktywnej pracy z ludźmi i poznać efektywne sposoby przekazywania swojej wiedzy. 

Dlaczego coaching ma przyszłość?

Współcześni trenerzy szkolą zarówno osoby prywatne, jak i przedstawicieli przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Zazwyczaj współpracują z firmami szkoleniowymi, które rekrutują uczestników kursów i zajmują się ich organizacją, lecz istnieje także grono ekspertów, którzy traktują coaching jako uzupełnienie własnej działalności gospodarczej. Są wśród nich między innymi prawnicy, informatycy, a także kierownicy zespołów sprzedażowych wyróżniający się dużym doświadczeniem zawodowym oraz imponującymi wynikami. Osoby, które nabyły już specjalistyczną wiedzę chętnie uczestniczą w zajęciach przewidzianych w programie studiów podyplomowych, aby nauczyć się skutecznych metod jej przekazywania. Z pasją poznają też efektywne metody aktywizowania uczestników szkoleń, które sprzyja zwiększeniu ich koncentracji. Nie tylko największe autorytety w danej branży wybierają coaching. Studia podyplomowe z tego zakresu to również przyszłościowy kierunek dla osób chcących wypełnić niszę na rynkę. Ten kierunek zapewni Ci sukces, jeżeli przygotowujesz się do poprowadzenia warsztatów poruszających nowe zagadnienie związane np. z rozwojem technologii lub otwarciem nieznanego wcześniej programu dotacji unijnych. Zwiększy też Twoje kwalifikacje jako menedżera i umożliwi skuteczniejsze zarządzanie zespołem.

Czego nauczysz się na studiach podyplomowych?

Dzięki zajęciom teoretycznym uzyskasz wiedzę niezbędną do zbudowania warsztatu profesjonalnego coacha, a praktyczne ćwiczenia skutecznie nauczą Cię prowadzenia sesji coachingowych. Na studiach poznasz m.in. modele pracy trenera, sposoby zarządzania emocjami podczas sesji i podstawy psychologii, które są niezbędne w zawodzie coacha. Nauczysz się też sprawdzonych sposobów reagowania w trudnych sytuacjach oraz uzyskasz praktyczne wskazówki dotyczące efektywnego posługiwania się narzędziami pracy coacha, które wspierają procesy zapamiętywania.

Czy warto studiować coaching? Studia podyplomowe na tym kierunku to przepustka do kariery w wielu branżach. Jeżeli chcesz uzyskać zawodową niezależność, zadbać o rozwój osobisty oraz zwiększyć kompetencje, to koniecznie sprawdź warunki rekrutacji.