Pytanie Rozwiązane

Czy dredy się myje

Ocena: 5/5

Dredy naturalne myje się tak samo jak normalne włosy. Trzeba użyć np. szamponu lub szarego mydła i rąk. … dobrze jest skupiać się bardziej na myciu skóry głowy niż na samych dredach, nie oznacza to jednak, ze zupełnie pomijamy mycie dredów po długości.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy dredy się myje”…

Jak się robi dredy

Dredy robi się, tapirując grzebieniem i skręcając dłońmi czyste, suche pęki włosów. Nie od razu mają one odpowiedni wygląd – potrzeba czasu, żeby dredy „zbiły się” i stały się jednolite. Można też wykonać dredy metodą filcowania ostrą wełną warkoczyków lub prostych włosów albo poprzez szydełkowanie włosów.

Czy dredy można rozplątać

O wiele łatwiej jest rozplątać nowe dredy, tak jak moje 3-miesięczne, ale na tym filmiku, kobieta pokazuje, jak rozplątała swoje 10-letnie dredy (i też się dało!). Druga sprawa, to dokładne umycie dredów zanim przystąpisz do ich rozplątywania.

Czy dredy niszczą włosy

Ponadto dredy są niezwykle ciężkie (szczególnie, gdy są długie), dlatego nierzadko zdarza się, że znacznie osłabiają cebulki włosów, przez włosy zaczynają wypadać w dużych ilościach. W takim wypadku należy koniecznie zrezygnować z noszenia dredów, które mogą doprowadzić nawet do całkowitej utraty włosów.

Ile kosztują dredy

Cena dredów waha się od 250 do nawet 700 zł (mówimy o wersji z własnych włosów i na całej głowie). Najtańsze są dredy z pasm o długości do 15 cm – kosztują 250-400 zł. Wraz z długością włosów cena się zwiększa (za długość 50-100 cm, zapłacisz 500-700 zł).