Pytanie Rozwiązane

Czy Facebook jest od 13 lat?

Ocena: 5/5

Zgodnie z zasadami Facebooka konto może utworzyć tylko osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat (w niektórych jurysdykcjach dolny limit wieku może być wyższy).

Dlaczego Facebook jest od 13 lat?

13 lat to minimalny wiek pozwalający na zarejestrowanie konta na Facebooku. Ograniczenie wynika z konieczności, by prowadzona przez koncern działalność była zgodna z obowiązującym w USA prawem ochrony danych osobowych i prywatności w stosunku do dzieci (Child Online Privacy Protection Act, COPPA).

Od jakiego wieku dziecko może mieć Facebooka?

Polityka Facebooka jest jasna – konto może założyć osoba, która ukończyła 13 lat. W wielu przypadkach regulamin ma się jednak nijak do rzeczywistości, a na portalu pojawia się coraz więcej profili dzieci, którym do wymaganego wieku brakuje co najmniej kilku wiosen.

Czy można założyć Facebooka dla dziecka?

Zgodnie z zasadami Facebooka konto może utworzyć tylko osoba, która ukończyła co najmniej 13 lat. Limity wiekowe nie stanowią jednak problemu, dzieci poniżej 13 roku życia z powodzeniem buszują na serwisie.

Jak zgłosić na Facebooku że ktoś nie ma 13 lat?

Jeśli nie da się potwierdzić, że zgłaszane dziecko ma mniej niż 13 lat, możemy nie być w stanie podjąć kroków wobec tego konta. W takim przypadku, jeśli nie jesteś rodzicem tego dziecka, zalecamy rozmowę z jego rodzicem i zachęcenie go do skontaktowania się z nami przy użyciu tego formularza.

Dlaczego Instagram jest od 13 lat?

Wprowadzone rozwiązania mają w założeniach lepiej chronić najmłodszych przed agresją i szkodliwymi treściami. O zmianach związanych z korzystaniem z Instagrama serwis poinformował na stronie internetowej zaznaczając, że ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na platformie.

Czy Facebook jest bezpieczny dla dzieci?

Niestety Facebook posiada funkcję umożliwiającą użytkownikowi znalezienie niemalże każdej treści – nawet tej, która nie jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Pamiętaj zatem: Facebook nie jest bezpiecznym miejscem dla dzieci poniżej 13 roku życia!

Jak odblokowac konto dziecka na FB?

Jak odblokować kogoś na FB

Przejdź do lewej kolumny Facebooka i kliknij Blokowanie. W sekcji Zablokuj użytkowników powinna pojawić się lista zablokowanych osób. Kliknij opcję Odblokuj obok imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować. Kliknij opcję Odblokuj obok imienia i nazwiska osoby, którą chcesz odblokować.

W jakim wieku można zalozyc konto Spolecznosciowe?

Potencjalnie konta dla dzieci – i rachunek osobisty, i oszczędnościowy – możesz założyć swojemu dziecku, nawet jeśli nie skończyło ono jeszcze 13 lat. Musimy jednak przyznać, że polski rynek usług bankowych nie obfituje w oferty kont przeznaczonych dla dziecka poniżej 14. roku życia.

Jaki komunikator dla dziecka?

Messenger Kids to komunikator dla dzieci z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Android i iOS. Pozwala on na kontakt ze znajomymi przy pomocy sieci społecznościowej Facebook, będąc w zasadzie uproszczoną formą podstawowego komunikatora.

Dodaj komentarz