Pytanie Rozwiązane

Czy golić się do ginekologa

Ocena: 5/5

Jeśli ktoś się nie goli lub nie depiluje, nie musi tego robić przed wizytą u ginekologa. Jeśli ktoś natomiast usuwa owłosienie z krocza, zapewne i tak udając się do lekarza zrobi to dla własnego komfortu psychicznego tuż przed wyjściem z domu. Istotniejsze, jeśli chodzi o higienę miejsc intymnych są inne kwestie.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy golić się do ginekologa”…

Depilacja ginekolog radzi

Oczywiście całkowita depilacja nie jest niezbędna, by przeprowadzić badanie ginekologiczne, jednak może znacznie je ułatwić. Większość ginekologów, idących z duchem czasu, zaleca by przed badaniem przynajmniej częściowo wydepilować okolice intymne.

Czego nie wolno robić przed wizytą u ginekologa

Na dwa dni przed wizytą dobrze jest też ograniczyć stosunki płciowe czy irygację pochwy, aby podczas badania miała ona swoje naturalne środowisko, kształt czy ukrwienie, a także naturalną wydzielinę.

Pierwsza wizyta u ginekologa w wieku 25 lat

Regularne wizyty ginekologiczne powinny być obowiązkowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Najlepiej, gdy rutynowa kontrola odbywa się raz w roku. Pierwsza wizyta u ginekologa powinna się odbyć w ciągu roku od rozpoczęcia współżycia (w przypadku dziewic w 25. rż.).

Czy golić się do ginekologa w ciąży

W związku z tym bardziej komfortowo będziemy się czuć dochodząc do fotela w spódnicy, a nie tylko w samej bluzce. Często zadawanym pytaniem jest także kwestia czy idąc do ginekologa trzeba ogolić intymne okolice. Nie trzeba, ale można. Wszystko zależy od tego, jak pacjentka będzie się lepiej czuć.