Pytanie Rozwiązane

Czy makaron jest lekkostrawny

Ocena: 5/5

Co jemy w diecie lekkostrawnej? Produkty wskazane: Produkty zbożowe: pieczywo i bułki pszenne, suchary, mąka pszenna, drobne kasze typu manna, jęczmienna czy jaglana, ryż: biały, jaśminowy i basmati, drobny makaron, płatki : owsiane, jaglane, ryżowe.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy makaron jest lekkostrawny”…

Owoce lekkostrawne

Najłatwiej przyswajalne przez nasze organizmy są owoce – bez skórki i pestek – jabłka, morele, brzoskwinie, śliwki, banany, pomarańcze, truskawki, soki z owoców jagodowych, malin, porzeczek.

Co słodkiego przy diecie lekkostrawnej

Wbrew pozorom na diecie lekkostrawnej nie trzeba rezygnować z owoców. Jednak niewskazane jest spożywanie gruszek, śliwek, daktyli i czereśni. Dobre dla zdrowia są za to banany, morele i pieczone jabłka, pomarańcze, truskawki, jagody, maliny i porzeczki. Ludzki organizm najlepiej przyswaja owoce bez pestek i skórek.

Dieta po operacji jamy brzusznej

Dieta po operacji charakteryzuje się niską zawartością błonnika, brakiem produktów ciężkostrawnych i wzdymających oraz charakterystyczną strukturą dań. Około 3-5 dni po operacji powinniśmy zjadać pokarmy głównie w formie gotowanej, przetartej lub kleikowej.