Pytanie Rozwiązane

Czy mogę iść na solarium po opalaniu na słońcu?

Ocena: 5/5

Skóra nie musi być czerwona, aby się opalić! Pod żadnym pozorem nie można się opalać dwa razy w ciągu dnia- jest to bardzo szkodliwe dla skóry. Nie można również łączyć w ten sam dzień opalania w solarium i na słońcu. Podczas opalania należy chronić oczy.

Jak równo opalić się w solarium?

Napięta i zdrowa skóra opala się szybciej, ale także dłużej zachowuje ciemny odcień. Warto zrobić to zarówno przed jak i po opalaniu. Ustawcie się prostopadle do słońca, bo właśnie pod takim kątem uzyskacie satysfakcjonujący Was efekt. Zmieniajcie ułożenie nóg – to ważne, aby opalenizna była równomierna.

Czy jak lozko na solarium jest zimne to mniej opala?

Temperatura pleksy nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o efekt opalania. Na Twoja opaleniznę ma wpływ moc lamp a nie temperatura łóżka.

Czy opalę się w makijazu na solarium?

Przed opalaniem nie używaj dezodorantów i perfum. Przed opalaniem należy dokładnie zmyć makijaż dostępnym w solarium płynem do demakijażu. Ważne, aby przed opalaniem pozbyć się biżuterii, aby uniknąć ewentualnej reakcji alergicznej, nie rysować pleksi i oczywiście, aby uzyskana opalenizna była równa.

Co jest gorsze solarium czy słońce?

Opalanie w solarium jest znacznie zdrowsze niż naturalne, na słońcu. Naturalna opalenizna to zasługa promieni UVB i UVA. Natomiast w solarium skóra brązowieje pod wpływem promieni UVA. Łóżka opalające emitują naprawdę dużą ich dawkę.

Czego nie wolno robić po solarium?

Trzeba pamiętać, że po opalaniu nie zaleca się zbyt szybko wychodzić na dwór i należy pić bardzo dużo wody mineralnej. Skóra wystawiona na działanie promieni UVA wymaga po zabiegu specjalnego odżywienia – nawilżające i regenerujące kremy po opalaniu to absolutna konieczność!

Czy do solarium trzeba się czyms smarowac?

Nie używaj olejków, kosmetyków z filtrem i innych balsamów, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, ponieważ mogą podrażnić skórę i uszkodzić łóżko solaryjne. Ważne jest, aby użyć odpowiedniego kosmetyku, który zadba o kondycję Twojej skóry i zapobiegnie jej przesuszeniu.

Czego nie wolno przed wizytą w solarium?

Bezpośrednio przed sesją zrezygnuj z dezodorantów czy perfum, ponieważ pod wpływem promieniowania UV mogą dać reakcję alergiczną lub fotouczulającą. Zasady skutecznego opalania w solarium: Stosuj profesjonalne kosmetyki, specjalnie dedykowane do solarium!

Czy do solarium można wziac telefon?

Niektórzy zastanawiają się, czy można wziąć ze sobą telefon komórkowy. Niestety wiele osób zapomina o jego dezynfekcji, dlatego ogólna zasada jest taka, że nie zaleca się używania telefonów podczas wizyty (można jednak skorzystać z nich podczas płatności).

Jak długo utrzymuje się opalenizna z solarium?

solarium – w przypadku odbywania regularnych seansów co tydzień, opalenizna powinna utrzymywać się przez miesiąc od ostatniej wizyty w salonie; opalania natryskowego – utrzymuje się przez około dwa tygodnie od natrysku, jeżeli jednak ponawiamy zabieg w międzyczasie, pozostanie ona z nami dłużej.

Dodaj komentarz