Pytanie Rozwiązane

Czy oliwa z oliwek jest zdrowa

Ocena: 5/5

Oliwa z oliwek uważana jest za jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych. W jej składzie odnajdziemy głównie tłuszcze jednonienasycone, które są zdrowe dla serca oraz nie powodują cholesterolu. Wśród tłuszczów wielonasyceniowych w jej składzie znajdują się natomiast kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy oliwa z oliwek jest zdrowa”…

Oliwa z oliwek na czczo

Łyżka oliwy z oliwek i pół łyżeczki soku z cytryny zażywane codziennie rano na czczo pomagają zwalczyć tłuszcz. Mieszanka powinna być stosowana równolegle z bogatą oraz zróżnicowaną dietą.

oliwa z oliwek – właściwości lecznicze

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy A, E, D oraz K. Pomaga przy miażdzycy, kamicy żółciowej, nieżycie i owrzodzeniu żołądka oraz w zaparciach a także zapobiega tworzeniu się wolnych rodników. Wspaniale oczyszcza i reguluje procesy trawienia. Spowalnia procesy starzenia oraz doskonale wpływa na wzrost kości u dzieci.

Oliwa z oliwek smażenie

Idealna temperatura do smażenia frytek to 180-190 stopni C, czyli poniżej punktu dymienia wysokogatunkowej oliwy extra virgin. Zatem tak, możesz usmażyć na oliwie frytki czy używać jej do głębokiego smażenia innych potraw.

Oliwa z oliwek jak stosować

Oliwa doskonale nadaje się też do smażenia, można ją rozgrzać do wysokiej temperatury (nawet 200°C). Aby skorzystać z jej walorów zdrowotnych, tę z pierwszego tłoczenia lepiej jadać na surowo, a do smażenia używać tańszych gatunków (np. rafinowaną i wytłokową).