Pytanie Rozwiązane

Czy Simon Ammann jest żonaty?

Ocena: 5/5

Tuż przed wylotem do japońskiej Hakuby, lider klasyfikacji Letniej Grand Prix i podwójny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City, Simon Ammann, wziął ślub cywilny. Jego wybranką została Jana, z pochodzenia Rosjanka, którą Simon poznał podczas zgrupowania w fińskim Kuopio.

Czy Simon Ammann zdobył Kryształową Kulę?

Mistrz świata w lotach narciarskich w 2010 roku. Zdobywca Kryształowej Kuli za zwycięstwo w Pucharze Świata 2009/2010, drugi zawodnik sezonów 2008/2009 i 2010/2011 oraz trzeci sezonu 2006/2007 w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Co robi Simon Ammann?

W 2017 roku zawodnik kupił hotel za 545 tysięcy franków szwajcarskich. Znajduje się on w malowniczej miejscowości Toggenburg w Szwajcarii. Amman jest również właścicielem firmy dekarskiej, a także ma udziały w kolejach górskich. Wygląda więc na to, że zawodnik ma wiele opcji.

Czy Amman jeszcze skacze?

Simon Ammann nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. 40-letni Szwajcar nie znalazł się w składzie kadry na te zawody.

Czy Simon Ammann ma dzieci?

Théodore Ammann

Ile lat ma Adam Małysz?

44 lata (3 grudnia 1977)

Kto dostał Kryształową Kulę?

Skoki narciarskie.

Stoch zdobył Kryształową Kulę 7 lat po ostatnim triumfie Małysza.

Ile razy Kamil Stoch zdobył Kryształową Kulę?

Co najmniej dwukrotnie Kryształową Kulę zdobywało jedenastu czempionów, w tym obrońca tytułu Stefan Kraft, a także kolejny Polak, Kamil Stoch.

Kto zdobył Kryształową Kulę w skokach narciarskich?

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w ostatnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, ale to Polak odebrał Kryształową Kulę dla najlepszego skoczka sezonu.

Czy Simon Ammann zakończył karierę?

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile. Simon Ammann o zakończeniu kariery. „Najprawdopodobniej to mój ostatni sezon” | Eurosport w TVN24.

Dodaj komentarz