Pytanie Rozwiązane

Czy w 8 dniu cyklu można zajść w ciążę

Ocena: 5/5

Owulacja wstępuje zazwyczaj 14 dni przed kolejną menstruacją. Oznacza to, że przy 28-dniowym cyklu dni płodne będą występować między 8. a 16. dniem cyklu, przy 29-dniowym między 11.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Czy w 8 dniu cyklu można zajść w ciążę”…

ile dni po okresie można zajść w ciążę? – forum

Pierwszy dzień cyklu miesiączkowego jest zawsze pierwszym dniem miesiączki, więc owulacja zwykle występuje na około dwa tygodnie po rozpoczęciu miesiączki. Dla osoby, której czas owulacji waha się w okolicach średniej, zajście w ciążę byłoby możliwe już w 7 dniu, zaraz po okresie, a czasem nawet podczas krwawienia.

W którym dniu cyklu można zajść w ciążę

Żeby szybko zajść w ciążę, trzeba nie tyle często uprawiać seks, co wiedzieć KIEDY to robić. Kobieta jest bowiem płodna przez jakieś 5-6 dni w ciągu całego cyklu – w dniu poprzedzającym owulację, w dniu owulacji oraz przez ok. 4 dni po jej wystąpieniu.

Stosunek 5 dni po okresie

Wiele kobiet zastanawia się, czy można zajść w ciążę od razu po okresie. Spieszymy z odpowiedzią – tak, można zajść w ciążę od razu po miesiączce. Jeśli kobiet ma owulacje zaraz po zakończeniu okresu i uprawia seks w dniach około owulacji, może zajść w ciążę.

Ile dni po miesiączce można zajść w ciążę

Otóż owulacja, w czasie której dochodzi do pęknięcia dojrzałego pęcherzyka jajnikowego i wydalenia komórki jajowej (oocytu II rzędu), następuje średnio 14 dni po pierwszym dniu miesiączki. Właśnie wtedy pojawia się szansa na połączenie komórek rozrodczych i zapłodnienie.

Stosunek w 7 dniu cyklu a ciąża

Jednak dni płodne trwają dłużej niż tylko 24 godziny, zależą one bowiem od żywotności plemników, w które, w zależnie od źródła są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety od 4 nawet do 7 dni! Z tego powodu teoretycznie dni płodne wypadają na 7-15 dzień cyklu.