Pytanie Rozwiązane

Diosmina jak długo stosować

Ocena: 5/5

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: produkt leczniczy Diosminex zawiera laktozę jednowodną oraz żółcieni pomarańczowej lak. Leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej: Zalecana dawka to 1 tabletka raz na dobę podczas posiłku. Leczenie powinno trwać przez co najmniej 4-5 tygodni.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Diosmina jak długo stosować”…

Czy diosmina jest skuteczna

Badania potwierdzają, że jest on skuteczny na każdym etapie Przewlekłej Choroby Żylnej. Ponadto z badań wynika, że stosowanie leku Diosminex przynosi istotne zmniejszenie dolegliwości związanych z objawami PChŻ.

Diohespan Max jak długo można stosować

Docelowo można wziąć jedną tabletkę na dobę, jednak w przypadku zaostrzenia dolegliwości mających związek z żylakami odbytu, należy brać trzy tabletki na dobę przez maksymalnie cztery dni.

Długotrwałe przyjmowanie diosminy

Preparaty diosminy można stosować przewlekle. Należy jednak pamiętać, że skłonność do żylaków jest dziedziczna i jeżeli występują one w najbliższej rodzinie, to jest duże ryzyko, że u Pani/Pana również się pojawią.

Czy diosmina jest bezpieczna

Diosmina jest preparatem bardzo bezpiecznym, rzadko wywołującym jakiekolwiek objawy uboczne, a przeciwwskazaniem do jej stosowania jest jedynie nadwrażliwość na składniki preparatu.

DIH jak długo stosować

1 tabletka 3 razy na dobę przez 4 dni, następnie 1 tabletka 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez kolejne 3 dni.