Pytanie Rozwiązane

Dlaczego cesarskie cięcie

Ocena: 5/5

Trudno określić, od kiedy praktykowano cięcie zwane cesarskim. Samą nazwę zabiegu mylnie czasem wywodzi się od Juliusza Cezara. Pomimo że operacja ta wykonywana była już w starożytnej Mezopotamii, jej nazwa jest stosunkowo późna. Po raz pierwszy użył jej François Rousset w traktacie z 1581 roku.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego cesarskie cięcie”…

Ile trwa cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie to zabieg, który trwa przeciętnie ok. 30 minut. Jednak przygotowanie do cesarki trwa nieco dłużej. Na początku położna lub pielęgniarka podłącza kobietę w ciąży do aparatu KTG, by sprawdzić, czy u maluszka wszystko w porządku.

Cesarskie cięcie połóg

Połóg po cesarskim cięciu zwykle trwa dłużej niż po porodzie drogami natury. Przez pierwsze dni rana będzie boleć, a przez kilka tygodni możesz odczuwać świąd. Niestety dolegliwości bólowe mogą doskwierać nawet jeszcze wiele tygodni od zabiegu.

Jak umówić się na cesarskie cięcie

Przed przyjęciem do szpitala, pacjentka musi przejść kwalifikację anestezjologiczną w Przychodni. W tym celu należy niezwłocznie po kwalifikacji położniczej, umówić się na konsultacje z lekarzem anestezjologiem, pod numerem telefonu 22 25 59 900.