Pytanie Rozwiązane

Dlaczego ekspres do kawy jest drogi

Ocena: 5/5

Producenci ekspresów do kawy zadbali o to, aby droższe automaty do kawy były trwałe i stylowe. Całkowicie zrozumiałe jest, że do produkcji tańszych maszyn stosuje się tańsze materiały – dlatego maszyny wyglądają prościej, a ich obudowa zużywa się szybciej (zadrapania lub odpryski).

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego ekspres do kawy jest drogi”…

Ile gram kawy na cappuccino

Około 8–16 gram na espresso. Zazwyczaj łyżki do nakładania kawy dają taką właśnie wagę. Warto raz w życiu zmierzyć, aby mieć odniesienie, ile to jest.

Koszt kawy z ekspresu

Średnio 1 zł za 1 gram. Ekspres zużywa średnio 8 g kawy, co daje nam minimalnie 38,4 grosza za 1 kawę, maksymalnie 15,68 zł za 1 kawę. Średnio 8 zł za kawę. To dla uświadomienia rozstrzału kosztów, który w przypadku ekspresu ciśnieniowego jest największy.

Ile kaw z kilograma

Z jednego kilograma kawy ziarnistej można przygotować średnio 125 filiżanek kawy. W ekspresach najczęściej ustawia się od 7 do 9 g na porcję, więc średnio można przyjąć 8 g.

Ekspres automatyczny czy warto

Jeśli pragniesz wykonać bardzo powtarzalną kawę łatwo i w błyskawicznym tempie, to świetny będzie ekspres automatyczny. Natomiast gdy parzenie kawy sprawia Ci wiele radości i to Ty chcesz decydować o jej smaku, to koniecznie zwróć uwagę na kolbowe ekspresy do domu.

Ekspres do kawy dlaczego warto go mieć

Niewątpliwą zaletą zakupu ekspresu do kawy jest to, że po ulubiony napój możesz sięgnąć zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę. Nie musisz tracić czasu na wycieczkę do kawiarni, dzięki czemu odpoczniesz w domowym zaciszu po trudnym dniu w pracy, delektując się filiżanką idealnej kawy.