Pytanie Rozwiązane

Dlaczego hybryda odchodzi jak guma

Ocena: 5/5

Jeśli hybryda odchodzi z płytki jak guma lub zaczyna się marszczyć, może to świadczyć o nałożeniu zbyt grubej warstwy lakieru. Dlatego zawsze lepiej jest pomalować płytkę cienką warstwą, ale kilka razy, każdorazowo ją utwardzając.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego hybryda odchodzi jak guma”…

Dlaczego hybryda odchodzi od wolnego brzegu

Gdy hybryda odchodzi od wolnego brzegu, oznacza to, że obszar ten nie został prawidłowo zabezpieczony i pominięto go podczas procesu nakładania poszczególnych warstw. Podobnie jak na płytce, także na wolnych brzegach należy aplikować bazę, kolor, a na koniec top coat.

Jak naprawić odprysk na hybrydzie

Lakier odpryśnięty przy samej krawędzi paznokcia, możesz delikatnie spiłować – różnica w długości paznokci nie będzie aż tak widoczna, a szybko usuniesz niechlujną dziurę. Jeśli jednak ubytek jest większy albo znajduje się w innym miejscu, możesz zakryć go zwykłym lakierem w kolorze hybrydy.

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą

Niektóre lakiery zyskują optymalną twardość na przykład po 3 minutach w urządzeniu UV, a inne wymagają zaledwie kilkudziesięciu sekund z wykorzystaniem lampy LED. Przyczyną problemów z wysychaniem może być również za gruba warstwa naniesionego lakieru. Zaleca się jak najcieńsze aplikacje.

Miękkie paznokcie pod hybryda

Miękkie paznokcie po hybrydzie to raczej konsekwencja agresywnego usuwania lakieru. Jeśli zrywasz ręcznie całe płaty lakieru, wraz z nimi zrywasz grubą warstwę płytki paznokci. … Nawet jeśli paznokcie nie będą łamać się same z siebie, to z pewnością będą się rozdwajać, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Miękka hybryda po utwardzeniu

Dlaczego hybryda jest miękka po utwardzeniu? Częstym problemem przy wykonywaniu paznokci hybrydowych jest to, że hybryda nie jest wystarczająco twarda. Przyczyn może być w wiele, co skutkuje niezadowalającym efektem. … Paznokcie należy dokładnie przemyć cleanerem.

Czy można nałożyć dwie warstwy topu

Dwie warstwy TOPu dadzą nam większą pewność, iż nasza hybryda będzie błyszczała, a TOP się nie zetrze. Niektóre produkty są niezbyt dobre, dlatego część z nich z czasem się wyciera. Dwie warstwy lepiej zabezpieczą kolor, a do tego utrwalą ewentualne wzorki.