Pytanie Rozwiązane

Dlaczego lakier hybrydowy sie waży

Ocena: 5/5

Główną przyczyną marszczącego się lakieru hybrydowego jest zbyt krótkie utwardzanie produktu w lampie. To częsty problem, szczególnie wśród kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z manicurem hybrydowym. Kolejną częstą przyczyną nieudanych paznokci może być nakładanie zbyt grubych warstw lakieru.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego lakier hybrydowy sie waży”…

Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez bazy

Pewnie wiele razy się zastanawiałaś czy możesz po prostu zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do nałożenia bazy hybrydowej podczas malowania paznokci w domu? Naszym zdaniem nie powinnaś. Tak jak budując dom, trzeba zacząć od dobrego fundamentu – a baza hybrydowa to podstawa trwałego manicure hybrydowego.

Dlaczego lakier hybrydowy zmienia kolor

Kolor odbarwia się, gdy produkt jest przegrzewany w lampie (za długi czas utwardzania), pochłania wtedy zbyt dużo światła i pojawiają się plamki, które znikną po upływie około godziny.

Hybryda odchodzi na końcówkach

Gdy hybryda odchodzi od wolnego brzegu, oznacza to, że obszar ten nie został prawidłowo zabezpieczony i pominięto go podczas procesu nakładania poszczególnych warstw. Podobnie jak na płytce, także na wolnych brzegach należy aplikować bazę, kolor, a na koniec top coat.

Dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą

Niektóre lakiery zyskują optymalną twardość na przykład po 3 minutach w urządzeniu UV, a inne wymagają zaledwie kilkudziesięciu sekund z wykorzystaniem lampy LED. Przyczyną problemów z wysychaniem może być również za gruba warstwa naniesionego lakieru. Zaleca się jak najcieńsze aplikacje.

Czy można nałożyć dwie warstwy topu

Dwie warstwy TOPu dadzą nam większą pewność, iż nasza hybryda będzie błyszczała, a TOP się nie zetrze. Niektóre produkty są niezbyt dobre, dlatego część z nich z czasem się wyciera. Dwie warstwy lepiej zabezpieczą kolor, a do tego utrwalą ewentualne wzorki.

Lakier Semilac nie utwardza się

Jeśli wyjmiemy paznokieć spod lampy w trakcie utwardzania, lub będziemy trzymać go w niej nieodpowiednią- zbyt krótką ilość czasu – lakier nie utwardzi się w należyty sposób i przez to hybryda będzie bezużyteczna – szybko się zniszczy.