Pytanie Rozwiązane

Dlaczego lawenda nie kwitnie

Ocena: 5/5

Zdarza się również, że lawenda w doniczce nie kwitnie. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zaniedbanie sezonowego przycinania lub nadmierne nawożenie jej azotem, który stymuluje głównie wzrost zielonych części rośliny.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego lawenda nie kwitnie”…

Czy lawenda kwitnie w pierwszym roku

Lawendy kwitną w pierwszym roku uprawy (te rozmnażane z nasion) lub po przezimowaniu w gruncie jak jest z większością lawend rozmnażanych wegetatywnie. Na rynku jest wiele odmian lawendy wąskolistnej zakwitającej w pierwszym roku.

Czy lawenda jest wieloletnia

Lawenda jest rośliną wieloletnią. Nie oznacza to jednak, że rośnie wiecznie. Jest byliną o dość dynamicznym wzroście co sprawia, że osiąga maksymalne rozmiary już w kilka lat. … Tuż po posadzeniu ścinamy młodej lawendzie czubki pędów(2-3cm) co przyspieszy jej krzewinie oraz właściwe ukorzenienie na nowym miejscu.

Kiedy kwitnie lawenda

Lawenda kwitnie od czerwca do października. Rośliny mają zwarty pokrój krzaczastej kępy, rosną do wysokości 45-50 cm.

Ile razy kwitnie lawenda

Ma duże, pękate kwiatostany, na czubku których wyrastają pierzaste płatki. Może zakwitnąć dwa razy w sezonie – w okresie maja i czerwca oraz jesienią, a jej kwiaty bywają białe, liliowe, różowe, niebieskie i lub fioletowe.

Kiedy kwitnie lawenda polska

Lawenda kwitnie mniej więcej od połowy czerwca do września ale najładniej wygląda sporo czasu przed przekwitnięciem. Najładniej na polach lawendy i w naszych przydomowych ogrodach jest w okolicach połowy lipca.

Lawenda w doniczce na balkonie

Lawenda wymaga stanowiska ciepłego, słonecznego i stosunkowo suchego oraz podłoża żyznego, przepuszczalnego i zasobnego w wapń. Lawendę posadzona w pojemniku (donicy bądź skrzyni) ustawionym na balkonie, należy systematycznie podlewać, nie dopuszczając do wyschnięcia podłoża.