Pytanie Rozwiązane

Dlaczego mam bardzo suchą skórę

Ocena: 5/5

Wynika to z niedoboru lipidów i sebum, których zadaniem jest ochrona skóry przed czynnikami środowiskowymi. Gdy ich poziom jest zbyt niski, skóra staje się bardziej narażona na agresje zewnętrzne. Główną przyczyną suchości skóry jest zaburzenie jej funkcji barierowej. Zewnętrzna warstwa skóry to warstwa rogowa.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego mam bardzo suchą skórę”…

Sucha skóra jak nawilżyć

Do jej pielęgnacji należy stosować kremy intensywnie nawilżające z filtrem przeciwsłonecznym (SPF). Latem nie może mieć mniejszej wartości niż 30. Zimą powinna być chroniona przed mrozem preparatami natłuszczającymi.

Sucha skóra witaminy

Dieta, która poprawi kondycję suchej skóry powinna być bogata w witaminy A, E oraz C. Witamina A czyli retinol odpowiada za namnażanie się nowych komórek skóry, dzięki czemu wspomaga regenerację naskórka. To dzięki tym procesom skóra zachowuje młodzieńczy wygląd na dłużej.

Sucha skóra na nogach domowe sposoby

Domowym sposobem na suche nogi może być także dodanie do kąpieli sody oczyszczonej bądź wykorzystanie do niej płatków owsianych. Warto jednak pamiętać, że domowe sposoby najlepiej sprawdzają się w duecie z profesjonalnym działaniem kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Sucha skóra na całym ciele

Przyczyny suchej skóry to zmiany w funkcjonowaniu jej komórek – w warstwie naskórka dochodzi do zaburzeń wiązania i zatrzymywania wody. Dodatkowo gruczoły łojowe produkują niewystarczającą ilość wydzieliny, przez co pojawiają się ubytki w warstwie lipidowej. Skóra traci nawilżenie i sprężystość.