Pytanie Rozwiązane

Dlaczego maszyna do szycia zrywa nici

Ocena: 5/5

Najczęściej nitka w bębenku została nieprawidłowo poprowadzona, co uniemożliwia zawiązanie się ściegu i zrywa nić dolną. Gdy pojawi się ten problem, należy wyjąć małą szpulkę i jeszcze raz prawidłowo umieścić ją w bębenku.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego maszyna do szycia zrywa nici”…

Dlaczego maszyna do szycia zrywa górną nitkę

Również źle dobrany rodzaj igły do grubości nici może powodować zrywanie się nitki górnej. Tak samo tępa bądź zniekształcona igła może powodować zrywanie się nitki – warto zatem pamiętać o regularnej wymianie igły i dostosowaniu jej do nici i materiału, z którego aktualnie szyjesz.

Dlaczego maszyna nie łapie dolnej nici

Źle poprowadzona nić od górnej szpulki do igły to najczęstsza przyczyna niewłaściwej pracy maszyny. … Jest to o tyle ważne, że w takim położeniu rozchylają się talerzyki naprężacza nici i można łatwo poprowadzić tamtędy nitkę. Upewnij się, że bębenek jest dobrze włożony. Odpowiednie naprężenie.

Maszyna do szycia nie wiąże ściegu

Jeśli maszyna nie szyje, bo zablokował ją szyty materiał lub splątana nić, nie próbuj szyć dalej „na siłę”. W takiej sytuacji należy odłączyć maszynę od prądu, delikatnie unieść stopkę i usunąć wspomniane przeszkody. Mogą się do tego przydać nożyczki z wąskimi, ostrymi czubkami.

Nić plącze się w bębenku

W 99 % przypadków w bębenku plącze się właśnie nitka górna – nie ma znaczenia, że pętle powstają pod materiałem czy właśnie w bębenku. Najczęstszym powodem tego plątania jest niewłaściwe naprężenie górnej nici już w momencie rozpoczynania szycia. … Najczęściej – z powodu złego zakładania nitki górnej.