Pytanie Rozwiązane

Dlaczego mimo owulacji nie dochodzi do zapłodnienia

Ocena: 5/5

W przypadku kobiet ma to związek z faktem, że wraz z wiekiem zmniejsza się częstotliwość owulacji i jej jakość. Nawet jeśli kobieta ma owulację w każdym miesiącu, jej jajeczka i hormony mogą nie być już wystarczająco dobrej jakości, by doszło do zapłodnienia.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego mimo owulacji nie dochodzi do zapłodnienia”…

Dlaczego nie mogę zajść w ciążę w dni płodne

Problem może mieć swoje źródło w nieregularnej owulacji u kobiet. Ta przypadłość dotyka nawet 25-30% pań, które nie mogą zajść w ciążę. Wiele kobiet ma także problem z zablokowanymi jajowodami, endometriozą lub wadami budowy macicy.

Co utrudnia zajście w ciążę

Zajście w ciążę może utrudnić jeszcze cała masa innych czynników – wady anatomiczne narządów rodnych, zaburzenia hormonalne, zaburzenia genetyczne albo czynniki środowiskowe takie jak stres, nałogi czy zła dieta. To wszystko znajduje swoje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie niepłodnych par.

Mam 31 lat i nie mogę zajść w ciążę

Jeśli po 30-stce nie zachodzi ona w ciążę, to powinna wybrać się do lekarza (badania sugerują, że nawet ⅓ kobiet w wieku 35-39 lat może mieć problemy z niepłodnością). Należy podkreślić, że dzięki postępowi medycyny, niepłodność można skutecznie wyleczyć.