Pytanie Rozwiązane

Dlaczego ogórki kiszone fermentują

Ocena: 5/5

Zalewa do ogórków kiszonych ma między innymi za zadanie chronić warzywa przed dostępem tlenu. Jeśli kiszone ogórki są ułożone w słoikach dość luźno, mogą wypływać na powierzchnię, a prawidłowa fermentacja nastąpi wyłącznie w przypadku, go ogórki będą całkowicie zalane płynem.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego ogórki kiszone fermentują”…

Kiedy ogórki kiszone gazują

Przyczyną może być wykorzystanie zbyt młodych ogórków, które zbierane były na początku lata, użycie chlorowanej wody, zbytnie wahania temperatur wewnątrz naczynia lub nieszczelna pokrywka i dostawanie się powietrza. Kiedy ogórki kiszone gazują? Gazowanie to prawidłowy objaw procesu fermentacji.

Dlaczego ogórki kiszone buzują po otwarciu

W pierwszym przypadku, kiedy ogórki kiszone musują, nie ma powodów do paniki. Oznacza to jedynie, że proces fermentacji nadal trwa. „Gazowane” ogórki kiszone, a nawet ogórki kiszone, z których wycieka woda, można jak najbardziej zjeść. Powodem do niepokoju nie powinna być także mętna woda w ogórkach kiszonych.

Dlaczego ogórki kiszone gazują

Przyczyną może być wykorzystanie zbyt młodych ogórków, które zbierane były na początku lata, użycie chlorowanej wody, zbytnie wahania temperatur wewnątrz naczynia lub nieszczelna pokrywka i dostawanie się powietrza. Kiedy ogórki kiszone gazują?

Kiedy ogórki kiszone są zepsute

Zepsute ogórki mają nieprzyjemny zapach, a w dotyku rozpadają się. Jeśli jej ogórki mają ładny zapach, a z wody ulatuje gaz – to znak, że bakterie kwasu mlekowego żyją i mają się bardzo dobrze. Jeśli zauważysz na powierzchni słoika z ogórkami biały kożuch, pod żadnym pozorem nie pomyl go z białym nalotem.

Dlaczego ogórki nie chcą się ukisić

Ogórki nie mogą czekać na kiszenie zbyt długo, ponieważ natychmiast po zerwaniu rozpoczynają się procesy gnilne. To właśnie dlatego ogórki kupione w sklepie czy na targu są gorszym wyborem. Jeśli masz taką możliwość, kup ogórki prosto z pola i zalej je w słoikach nie później niż 8 godzin po zebraniu.