Pytanie Rozwiązane

Dlaczego papryka słabo rośnie

Ocena: 5/5

Przyczyną słabego rozwoju rośliny, mogą być przede wszystkim niesprzyjające warunki klimatyczne, niezaspakajanie w odpowiednim stopniu zapotrzebowania rośliny na wodę i przesadzanie w nieodpowiednim czasie.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego papryka słabo rośnie”…

Dlaczego papryka stoi w miejscu i nie rośnie

Dlaczego moje rośliny papryki nie rosną? Zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała ilość wody może uniemożliwić prawidłowy wzrost roślin zielonej papryki. Sucha gleba powoduje więdnięcie roślin i słaby wzrost.

Jak często podlewać paprykę w tunelu

Gdy temperatura wynosi około 18 stopni C, paprykę należy podlewać raz dziennie. A kiedy wynosi około 26 stopni C lub nawet więcej, robi się to dwa razy i nie jest to uważane za nadmierne podlewanie, ponieważ jest to tyle, ile wynosi ich zapotrzebowanie.

Uprawa papryki gruntowej

Pod uprawę papryki należy przeznaczyć miejsce ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Gleba powinna być dobrze uprawiona, żyzna, próchnicza, zasobna w składniki pokarmowe i wilgotna. Zachowujemy rozstaw między krzaczkami ok. 40-60 x 30-40 cm.

Przyczyny opadania kwiatów papryki

Niedobory wody w glebie w fazie rozwoju papryki mogą powodować opadanie kwiatów oraz zawiązków owoców. Odpowiednia wilgotność podłoża wymagana jest szczególnie w czasie intensywnego przyrostu owoców- nieodpowiedni poziom wilgoci w tej fazie może być przyczyną suchej zgnilizny wierzchołkowej owoców.

Nawóz do papryki

W razie potrzeby do nawożenia dolistnego papryki w trakcie wegetacji można wykorzystać nawozy wysokofosforowe z mikroelementami, takie jak Rosasol 8–50–12 (4–5 kg/ha) lub ASX Fosfor Plus (3–4 kg/ha). Do dolistnego żywienia potasem nadają się natomiast ASX Potas Plus (2–3 kg/ha) lub Rosasol 8–17–41 (3–4 kg/ha).