Pytanie Rozwiązane

Dlaczego pękają pięty

Ocena: 5/5

Jednym z głównych czynników powodujących proces pękania pięt jest odwodnienie skóry. W przypadku utraty nawilżenia dochodzi do powstania na piętach grubej warstwy zrogowaciałego naskórka, który jest barierą ochronną. Efektem jest brak odpowiedniej regeneracji.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego pękają pięty”…

Pękające pięty witaminy

Najlepiej na popękane pięty działa czysta witamina A, którą można kupić w każdej aptece w kroplach za około 4 zł. Przed snem, po umyciu stóp i starciu pięt specjalną tarką, należy delikatnie wmasować krople witaminy, a następnie posmarować stopy tłustym kremem i założyć bawełniane skarpetki.

Najlepsza maść na pękające pięty

Najlepiej kupić w aptece najzwyklejszą maść z witaminą A i smarować grubą warstwę na noc. Propolis będzie przydatny przy silniejszych pęknięciach i tworzących się na piętach ranach, a to dlatego, że przyspiesza ich gojenie oraz działa odkażająco.

Soda na popękane pięty

Dwie łyżki sody należy zmieszać z jedną łyżką wody, tak aby uzyskać konsystencję gęstej pasty. Uzyskaną papkę wcieramy w stopy, pozostawiamy na kilka minut i zmywamy. Zmiękczony w ten sposób naskórek warto delikatnie zetrzeć pumeksem lub tarką. Następnie należy osuszyć stopy i nałożyć krem natłuszczający.

Mocz na pękające pięty

Wsypujemy do miski dwie łyżki sody oczyszczonej oraz dwie łyżki soli. Dokładnie mieszamy składniki z wodą Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez 15 minut. Na koniec zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt.

Jak szybko wyleczyć peknieta piętę

Najpierw moczy się stopy w lekko podgrzanym mleku (ok. pół litra), a następnie wciera w nie sodę oczyszczoną, która działa jak naturalny pumeks. Po 5 minutach nogi można spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka za pomocą specjalnych tarek oraz pumeksu (najlepiej przy każdej kąpieli).