Pytanie Rozwiązane

Dlaczego pić wodę z cytryną

Ocena: 5/5

Woda z cytryną nawadnia organizm i zawiera znacznie więcej elektrolitów niż sama woda. Woda z cytryną wspomaga procesy trawienne. Wypijanie dużych ilości wody z cytryną, podobnie jak samej wody, przyczynia się do zwiększonej moczopędności, szybszego usuwania toksyn z organizmu i ich lepszego rozcieńczenia.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego pić wodę z cytryną”…

Jak długo można pić wodę z cytryną

Zaleca się picie wody z cytryną rano, najlepiej tuż po przebudzeniu, a ok. pół godziny przed pierwszym posiłkiem. Aby zauważyć korzystny wpływ na organizm trzeba pić ją regularnie przez co najmniej dwa tygodnie.

woda z cytryną na odchudzanie, przepis

Do szklanki należy wlać ciepłą, przegotowaną wodę, do której następnie dodawana jest łyżka miodu oraz świeżo wyciśnięty sok z połówki cytryny. Druga wersja przygotowania leczniczego napoju polega na rozpuszczeniu miodu w ostudzonej wodzie i pozostawieniu jej na noc do odstania.

Woda z cytryną w ciągu dnia

Woda z cytryną nawadnia organizm i dodaje energii. To dobry pomysł na orzeźwienie w upalny dzień i nie tylko. Zawarta w cytrynie witamina C wpływa pozytywnie na wygląd skóry i funkcjonowanie układu odpornościowego. Co więcej, woda z sokiem z cytryny pomoże Ci szybko uporać się z nieświeżym oddechem po posiłku.

Woda z cytryną na czczo szkodzi

Stymuluje perystaltykę i wydzielanie enzymów trawiennych. Niestety nie jest to dla każdego. Wody z cytryną powinny unikać osoby z chorobą refleksową lub aktywnymi wrzodami żołądka, ze względu na zakwaszanie soku żołądkowego i jego nadmiernej produkcji, co może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Woda z cytryną na czczo przepis

Przepis na wodę z cytryną na czczo jest banalnie prosty. Wyciśnij do szklanki z wodą połówkę cytryny, a zadbasz w ten sposób aż o 25% dziennego zapotrzebowania twojego organizmu na witaminę C. Warto już z samego rana przy okazji picia wody z cytryną na czczo zapewnić sobie odpowiednią ilość tej witaminy.