Pytanie Rozwiązane

Dlaczego pies je trawę

Ocena: 5/5

Trawa łaskocze podniebienie i drażni błonę śluzową przewodu pokarmowego, więc może wywołać wymioty, dlatego część psów zjada trawę w celu ich sprowokowania, aby oczyścić żołądek. Psy jedzą trawę, gdy odczuwają mdłości wynikające z niestrawności, przy zatruciach pokarmowych oraz przy problemach z wątrobą lub trzustką.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego pies je trawę”…

Pies je trawę czego mu brakuje

Okazuje się jednak, że również psy przyjmujące w pełni zbilansowane posiłki sporadycznie lubią jeść trawę, a zachowanie takie nie ma związku z występowaniem lub brakiem niedoborów żywieniowych. Trawa dla psa stanowi źródło błonnika, czy potasu.

Labrador je trawę i wymiotuje

Większe ilości trawy zjedzone przez psa mogą wywoływać odruch wymiotny. Jeśli pies je trawę sporadycznie, w trakcie zabawy, a wymiotuje rzadko, wówczas zwykle jest to zjawisko normalne i nie ma powodów do zmartwień.

Pies je trawę i wymiotuje żółcią

Jednak, gdy zwierzę przez dłuższy czas wymiotuje, a na dodatek w zwracanej treści pojawia się krew czy żółć, należy udać się do weterynarza. Istnieje bowiem ryzyko poważniejszej choroby, np. schorzeń wątroby, obecności pasożytów jelitowych czy nowotworów przewodu pokarmowego.

Pies łapczywie je trawę

Jeśli pies je trawę sporadycznie, w trakcie zabawy, a wymiotuje rzadko, wówczas zwykle jest to zjawisko normalne i nie ma powodów do zmartwień. Natomiast jeśli zauważamy nagminnie powtarzające się wymioty i łapczywe jedzenie, warto uważnie przyjrzeć się zwierzęciu i skonsultować z lekarzem weterynarii.

Czy pies może jeść trawę

Trawa nie jest naturalnym pożywieniem psów. Nie mają one w układzie pokarmowym enzymów zdolnych do jej trawienia. Gdy pies je trawę, w niewielkim stopniu zostaje ona rozłożona w układzie pokarmowym i praktycznie nienaruszona zostaje wydalona wraz z kałem lub pies pozbywa się jej, wymiotując.