Pytanie Rozwiązane

Dlaczego po goleniu mam czerwone kropki

Ocena: 5/5

Podczas golenia ostrze często obciera skórę i prowadzi do powstawania stanów zapalnych, a niedokładnie usunięte w czasie depilacji cebulki włosów mogą skutkować wrastaniem włosów i pojawianiem się krostek na skórze. Szczególnie podatne są osoby o suchej i wrażliwej skórze, których naturalna bariera ochronna jest słaba.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego po goleniu mam czerwone kropki”…

Czerwone kropki po goleniu w miejscu intymnym

Golenie okolic bikini powoduje często pojawianie się zaczerwienienia, uporczywego świądu i wyprysków. Najczęstsze podrażnienia po goleniu bikini to czerwone krostki. Przyczyn pojawiania się nieprzyjemnych efektów golenia jest kilka – niewłaściwe przygotowanie skóry do zabiegu oraz niepoprawny sposób golenia.

Co zrobić żeby krostki po goleniu zniknęły

Ból i zaczerwienienia po goleniu możemy ukoić okładami z lodu owiniętego w czysty ręcznik lub ściereczkę. Pomogą także lecznicze właściwości olejków eterycznych. Kilka kropli olejku do kąpieli może wstrzymać postępowanie zapalenia mieszków włosowych i odkazić zranione miejsca.

Krostki po goleniu na nogach

Niestety czasem się zdarza tak, że mikrourazy wywołane goleniem są tak duże, że mieszki włosowe stają się wrotami zakażenia. Bakterie wnikają do mieszków i namnażają się w nich, wywołując stan zapalny, który objawia się właśnie charakterystycznym efektem truskawkowych nóg.

Czerwone kropki po depilacji depilatorem

Efekt truskawkowych nóg pojawia się najczęściej latem, gdy zaraz po goleniu czy depilacji wystawiamy nasze ciało na działanie warunków atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr czy woda morska. Co ważne, jest to problem nie tylko estetyczny, lecz także medyczny – nieleczony może dać poważne powikłania.

Białe pryszcze po goleniu

Nieestetyczne krosty po goleniu twarzy mogą być wynikiem zapalenia mieszków włosowych. Czynnikiem wywołującym są zwykle bakterie gronkowca lub bakterie gram-ujemne. Tego typu krosty po goleniu twarzy pojawiają się najczęściej na policzkach i szyi. Mogą przyjąć formę drobnych pęcherzyków lub krostek wypełnionych ropą.

Jak zlikwidować czerwone kropki na nogach

Zimny prysznic po goleniu lub depilacji – kiedy pory skóry są rozpulchnione, łatwiej przyjmują wszelkie zanieczyszczenia, szczególnie te niedostrzegalne dla oka, dlatego po goleniu zawsze warto schodzić skórę zimną wodą, aby je ukoić. Dodatkowo zmniejsza to zaczerwienienia.