Pytanie Rozwiązane

Dlaczego pomagamy innym

Ocena: 5/5

Pomaganie innym bez oczekiwania wymiernych korzyści sprawia, że czujemy się lepiej. Zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają również dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka człowieczeństwa. To nauka udzielania pomocy i proszenia o nią.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego pomagamy innym”…

Napisz dlaczego warto pomagać

Zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają również dowiedzieć się czegoś o nas samych i poznać siebie. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka człowieczeństwa. To nauka udzielania pomocy i proszenia o nią.

Dlaczego warto pomagać argumenty

Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Miłosierdzie, zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają też dowiedzieć się wiele o nas samych, odkryć i poznać siebie. Pomoc innemu to najbliższa forma przebywania z drugim człowiekiem.

Czym jest pomaganie

Pomaganie jest działaniem, w które zaangażowane są co najmniej dwie osoby: – człowiek oferujący pomoc, – ludzie, którzy otrzymują tę pomoc, • Pomaganie jest wspólną pracą na rzecz poszukiwania rozwiązań • Efektem pomocy jest zaspokojenie potrzeb osoby wymagającej pomocy.

Czy trudno jest pomagać innym

Uważam, że nie łatwo jest pomagać innym. Czasem trzeba się mocno wysilić, postarać się zrozumieć drugiego człowieka. Taki trud może być jednak warty swojej ceny, ponieważ zyskasz zaufanie tej osoby. Sam możesz zyskać poczucie satysfakcji.