Pytanie Rozwiązane

Dlaczego rosną akcje JSW?

Ocena: 5/5

Wartość spółek górniczych rosła od kilku dni, co było efektem zapowiedzi nałożenia sankcji na import węgla z Rosji do Europy. Od momentu napaści Rosji na Ukrainę akcje JSW podrożały o ponad 30 proc., a Bogdanki o ponad 80 proc.

Co się dzieje z akcjami JSW?

Po ostatniej analizie JSW kontynuuje spadki podobnie do innych spółek z branży. Wolumen rośnie wraz ze spadkami. Licząc od października 2020 kurs osiągnął prawie 0,618 fibo. Wybił od góry zaznaczona linie lokalnego trendu wzrostowego.

Ile kosztuje jedna akcja JSW?

Aktualny kurs: 75,2400 7D 3M
Kurs 69,8000 34,5700
zmiana 7,79% 117,65%
WIG (zmiana) 1,20% -5,43%
Na tle rynku (pp) 6,60 123,08

Ile wynosi pełny pakiet akcji JSW?

Górnicy – w zależności od stażu pracy i grupy, do której zostali zakwalifikowani – mają dostać od 19 do 31 akcji JSW. Oznacza to, że w zależności od wyceny na giełdzie, te pakiety mogą być warte 20-50 tys. zł.

Czy sprzedać akcje JSW?

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ wydali rekomendację „kupuj” dla akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) i podnieśli cenę docelową akcji w horyzoncie 12 miesięcy do 55 zł. Wcześniej, cenę docelową określono na 28 zł i wydano rekomendację „sprzedaj”.

Dlaczego spadają akcje JSW?

„Wygląda na to, że główną przyczyną spadków jest realizacja zysków na JSW. Od połowy roku mieliśmy bardzo mocny wzrost, zatem znalazła się grupa graczy, która była skłonna do realizacji zysków” – powiedział PAP Tomasz Kolarz, analityk BM Alior.

Czy warto kupić akcje Bogdanki?

Bogdanka trzyma się dobrze – regularnie notuje zyski, a w 2016 r. i 2018 r. wypłaciła dywidendę, a koszty wynagrodzeń stanowią „tylko” 30% wszystkich. W ciągu roku notowania wzrosły o imponujące 124% (nie ma aktualnych rekomendacji).

Kiedy dywidenda z akcji JSW?

Zarząd JSW nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2021 rok – poinformował wiceprezes JSW Robert Ostrowski. „Zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2021 rok” – powiedział wiceprezes na konferencji prasowej.

Gdzie można kupić akcje JSW?

Tak naprawdę, żeby zainwestować w akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej wystarczy mieć rachunek maklerski w polskim domu maklerskim lub mieć włączoną usługę maklera przy rachunku bankowym.

Jak sprzedawać na giełdzie?

Akcje spółek są co do zasady zbywalne, możesz więc sprzedać je dowolnemu chętnemu, o ile taki rodzaj transakcji nie został wcześniej ograniczony przez np. statut spółki. Jeżeli chcesz więc sprzedać akcje bezpośrednio, to Twoim głównym zadaniem jest znalezienie chętnego na ich kupno.

Dodaj komentarz