Pytanie Rozwiązane

Dlaczego sundaville nie kwitnie

Ocena: 5/5

Bujny wzrost, a jednocześnie brak kwiatów mogą wskazywać na niewłaściwy dobór nawozu. … Aby tworzyły się pąki kwiatowe, Sundaville lepiej dokarmiać jednym z nawozów dla roślin kwitnących, które są bogate w związki potasu i fosforu.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego sundaville nie kwitnie”…

Dlaczego Dipladenia nie kwitnie

Bujny wzrost, a jednocześnie brak kwiatów mogą wskazywać na niewłaściwy dobór nawozu. … Aby tworzyły się pąki kwiatowe, Sundaville lepiej dokarmiać jednym z nawozów dla roślin kwitnących, które są bogate w związki potasu i fosforu. Zabiegi te wykonujemy od kwietnia do sierpnia.

Sundaville żółkną liście

Być może roślina tak zareagowała na zbyt suche powietrze (skutek centralnego ogrzewania i szczelne okna). Inną przyczyną może być okres spoczynku, kiedy to roślina transportuje do liści mniej substancji odżywczych oraz zmniejsza powierzchnię parowania (pozbywa się liści), czyli potrzebuje znacznie mniej wody.

Sundaville opadają pąki

Najprawdopodobniej przyczyną opadania pąków i liści sundavilli jest gwałtowna zmiana warunków bytowania: temperatury powietrza, wilgotności podłoża i nasłonecznienia. Ta roślina do dobrego zimowania potrzebuje pomieszczenia chłodnego (10-15 °C) i jasnego.

Sundaville przycinanie

Aby utrzymać sundavillę w formie krzaczastej i pobudzić do rozkrzewiania się pędów, należy każdego roku po przekwitnięciu obciąć pędy, pozostawiając 5 cm nowego przyrostu. Cięcie należy wykonać sekatorem lub nożyczkami tuż nad węzłem.

Sundaville zimowanie

Pamiętajmy, że Sundaville nie jest mrozoodporna, dlatego w październiku należy przenieść roślinę do jasnego pomieszczenia z temperaturą ok. 15°C. W tym miejscu odbędzie się zimowanie sundawille, roślina pozostanie tu do maja, kiedy znów można ją będzie wynieść na taras lub balkon.

Sundaville przesadzanie

Jako że sundaville jest rośliną wijącą, potrzebuje w doniczce podpórki, aby nie przenosiła się na sąsiednie rośliny. Co dwa-trzy lata trzeba ją przesadzić do nieco większej doniczki. Większe dipladenie znoszą nawet zabieg zmniejszenia bryły korzeniowej i posadzenia w świeżą ziemię do tej samej doniczki.