Pytanie Rozwiązane

Dlaczego w pustyni iw puszczy jest powieścią

Ocena: 5/5

Odpowiedź Sprawdzona przez Eksperta. „W pustyni i w puszczy” jest powieścią przygodową, bo ma rozwiniętą fabułę przygodową, o czym decydują takie czynniki jak podróż Stasia i Nel i wiele małych przygód (np. z lwem) które decyduja o tym, że książka jest przygodowa.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego w pustyni iw puszczy jest powieścią”…

w pustyni i w puszczy cechy powieści

Utwór pisany prozą. 2 występuje narrator 3. utwór obszerny podzielony na rozdziały 4 duża ilość postaci 5. utwór wielowątkowy 6 tło historyczne, geograficzne, przyrodnicze kulturowe 7.

czy utwór w pustyni iw puszczy” jest powieścią uzupełnij luki

Lektura H. Sienkiewicza zbudowana jest z 46 rozdziałów i jednego zakończenia. … Tak więc utwór H. Sienkiewicza jest powieścią.

w którym wieku rozgrywa się akcja powieści w pustyni i w puszczy

Czas akcji. Akcja powieści rozgrywa się w II połowie XIX wieku. Uważam tak, gdyż to właśnie w XIX wieku różne europejskie państwa rywalizowały o wpływy w Afryce i zakładały kolonie. Z historii wiemy, że w 1882 roku wojska angielskie wkroczyły do Egiptu pod pretekstem ochrony Kanału Sueskiego.

narrator w pustyni i w puszczy

odp. Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. O wydarzeniach opowiada narrator wszechwiedzy . Opowiada szczegółowo o przygodach głównych bohaterów,lecz sam nie bierze bezpośrednio udziału w tych wydarzeniach.