Pytanie Rozwiązane

Dlaczego w saunie bez stroju

Ocena: 5/5

Do sauny fińskiej i łaźni wchodzimy bez kostiumów kąpielowych. Decydują o tym względy zdrowotne i higieniczne. W saunie intensywnie się pocimy, a skład naszego potu w 80 procentach podobny jest do składu moczu. To tak, jakby ktoś załatwił się do kostiumu kąpielowego, który wykonany jest ze sztucznego materiału.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego w saunie bez stroju”…

Do sauny w ręczniku czy bez

Uszanowanie zasady nagości wymaga od saunowiczów zachowania dużej wrażliwości i kultury osobistej. Ze względu na panujące warunki, dla zasady w saunie parowej powinno przebywać się bez ręcznika, a w sanie suchej z ręcznikiem. W saunie parowej ręcznik bardzo szybko nasiąknie wodą – będzie ciężki i mokry.

Jak korzystać z sauny w hotelu

Goście podczas „Sesji w płótnach” nie mogą mieć na sobie strojów kąpielowych, ponieważ są one wykonane ze sztucznych materiałów. Korzystanie w strojach z łaźni parowej czy sauny jest wręcz niedopuszczalne. W czasie „saunowania” ciało musi oddychać, przez skórę wyrzucane są wtedy toksyny, a strój to uniemożliwia.

Sesja w saunie

Korzystanie z sauny obejmuje trzy wejścia (sesje). Jedna sesja powinna trwać 8-12 minut, a przerwa pomiędzy sesjami – 10 minut. W przerwach pomiędzy sesjami weź zimny prysznic i odpocznij. Schładzanie ciała należy rozpocząć od stóp w kierunku serca.

Jedzenie po saunie

Z drugiej zaś strony, absolutnie nie jest wskazane wejście do sauny po obfitym posiłku. Twój organizm jest wtedy zajęty trawieniem i z pewnością nie powinieneś go obciążać wyczerpującą sesją w saunie. Odczekaj przynajmniej godzinę po obfitym posiłku, zanim wejdziesz do sauny.