Pytanie Rozwiązane

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego

Ocena: 5/5

Warto zauważyć, że znajomość języków obcych znacznie ułatwia podróżowanie. Zatem umiejętność posługiwania się drugim najczęściej używanym na świecie językiem czyni wojaże dziecinnie prostymi i dużo przyjemniejszymi. Przy okazji pozwala lepiej poznać kulturę, zwyczaje i przyzwyczajenia danego kraju i jego mieszkańców.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego”…

Czy hiszpański jest trudny

W przeciwieństwie do języka polskiego który przez uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie, język hiszpański jest przeważnie wymieniany, jako jeden z łatwiejszych do opanowania.

Czy warto uczyć się hiszpańskiego

Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, pierwsze miejsce przegrywa z chińskim, którym, jako językiem rodzimym, posługuje się ponad miliard ludzi. Mimo to, hiszpański jest częściej używany w komunikacji, co sprawia, że naprawdę warto się go uczyć.

Dlaczego warto uczyć się francuskiego

Znajomość języka francuskiego pozwala łatwiej zmierzyć się z innymi językami romańskimi, a także z językiem angielskim, którego 50% słownictwa jest zapożyczone z języka francuskiego. Język francuski to język miłości. Dzięki swojej intonacji i linii melodycznej jest idealną opcją dla poezji miłosnej.